Zaskakująca reakcja Hasbro na krytykę Gadżetomanii

Konkretnie moją krytykę. Przy okazji opisywania wyjątkowo szczegółowej figurki Iron Mana wyraziłem swoją frustrację z powodu niskiej moim zdaniem jakości zabawek Hasbro. Cóż, gigant nie śpi, a już na pewno nie jego specjaliści od marketingu, którzy wysłali mi w odpowiedzi na słowa krytyki niespodziewaną paczkę.

Zainteresowani znajdą wspomniane narzekanie w tym wpisie.

Po otwarciu paczki poczułem się trochę jak dzieciak w gwiazdkowy wieczór. W środku znajdowała się bowiem maska Iron Mana i figurka bohatera z UWAGA wirującą tarczą! Panie Krzysztofie (taki podpis widniał na liściku dołączonym do paczki) dziękuję za uprzyjemnienie mi tego piątku.

Najfajniejsze zabawki z Toy Fair 2012

Teraz słów kilka o samych zabawkach. Zawsze najbardziej interesowały mnie figurki, nie inne gadżety umożliwiające wcielenie się w superbohaterów, ale moi domownicy wyrażali się o masce pozytywnie: „fajna maska”. W praktyce to kawałek kolorowego plastiku z mocującą go na twarzy dziecka (lub blogera) gumką. Dobrze, że producent pomyślał o gumowej podstawce na oczy, na wzór tej znanej z masek do nurkowania.

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Galaxy Gear

Figurka zrobiła na mnie zaskakująco dobre wrażenie jeżeli chodzi o ilość ruchomych stawów i „pomysł” na postać. Świecące elementy zostały pomalowane farbą odbijającą światło, a tarcza rzeczywiście się kręci choć niestety nie zastosowano żadnej sprężyny wspomagającej jej działanie.

Co mi się nie podoba? Jakość plastiku. O ile wykończenie i ilość szczegółów są na zbliżonym poziomie do zabawek, z którymi miałem do czynienia kilkanaście lat temu, o tyle materiał, z którego wykonano zabawki (szczególnie figurkę) pozostawia sporo do życzenia. Gadżet jest skierowany do dzieci od lat 4 więc być może przesadzam z wymaganiami, ale to właśnie decydowało kiedyś o tym, którą figurkę zechcę dostać pod choinkę (postacie z DC były zwykle z gorszego plastiku). Korpus Iron Mana odlano z twardego plastiku, a głowę i kończyny z dość podobnego, ale zdecydowanie bardziej miękkiego tworzywa.

6 niezwykłych geekowskich kolekcji

Nadal uważam, że „kiedyś było lepiej”, ale pewnie Hasbro po prostu nie opłaca się inwestować w droższe materiały. Jeżeli jednak wszyscy w firmie wykazują się taką inicjatywą jak osoba, która zdecydowała się wysłać do mnie paczkę, to może doczekam się jeszcze figurek, z których będę w pełni zadowolony.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen VIII edycja MobilityTrends wyłoni najlepsze rozwiązania technologiczne 2017 roku