Bilety PKP Intercity wystaczy teraz pokazać na ekranie komórki

Bilet PKP Intercity - na ekranie smartfona (fot.: Flickr/yakobusan/CC BY 2.0)

Bilet PKP Intercity - na ekranie smartfona (fot.: Flickr/yakobusan/CC BY 2.0)

Kupowanie biletów przez Internet nowością nie jest. PKP Intercity maksymalnie to jednak podróżującym ułatwiło — teraz po zakupie biletu nie trzeba go już nawet drukować. Wystarczy pobrać na telefon czy inne urządzenie przenośne, a następnie wyświetlić go podczas kontroli biletów w pociągu.

Od 15 kwietnia tego roku nastąpiła bardzo wygodna zmiana Regulaminu Internetowej Sprzedaży Biletów w systemie e-IC. Podróżny ma możliwość co prawda nadal zakupiony bilet wydrukować — ale równie dobrze może pokazać go podczas kontroli na ekranie przenośnego urządzenia elektronicznego. Wystarczy zapisać go w formie pliku PDF i okazać na wyświetlaczu smartfona, tabletu czy laptopa tak, aby dało się zeskanować umieszczony na nim kod Aztec (QR Code).

Bilet PKP Intercity na ekranie smartfona (fot.: intercity.pl)

Jest to opcja zdecydowanie wygodniejsza, jeśli kupując bilet nie jesteśmy u siebie w domu i nie mamy za bardzo dostępu do komputera podłączonego do Internetu oraz drukarki.

Trzeba wtedy jedynie:

  • zarejestrować się w systemie e-IC i wybrać interesujące nas połączenie;
  • dokonać płatności za elektroniczny bilet;
  • wybrać formę biletu — i zapisać na dowolnym urządzeniu elektronicznym.

Trzeba jedynie uważać, żeby bateria w naszym urządzeniu nie padła nam, zanim przejdziemy kontrolę biletów. Konduktor będzie bowiem chciał zeskanować kod QR z zapisanego biletu - aby było to możliwe, urządzenie musi pozwalać na wyświetlanie obrazów o rozmiarze co najmniej 25 mm na 25 mm.

Na stronie www.rozklad-pkp.pl pociągi, na które bilety są dostępne w sprzedaży przez Internet, będą wkrótce oznaczone  ikonką "e-IC".

Zobacz również: Star Trek obnażony

Źródło: Intercity.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację

Popularne w tym tygodniu:

Sztuczki sprzedawców, na które musisz uważać