Push-kun: nienormalny robot-kosz na śmieci

Ten przypominający kosz na śmieci, poruszający się na nogach przypominających odnóża kraba robot nie jestem szczytem technologii, wręcz przeciwnie. Jednak mimo tego i tak został on doceniony. Może mianowanie do tytułu najgłupszej i najbardziej rozrywkowej maszyny na japońskim konkursie Baka RoboCup 2007 nie jest szczytem marzeń twórców, ale to zawsze coś.

Mimo tego, że nie zdobył pierwszej nagrody, to jednak stał się swoistym fenomenem. Stworzony przez firmę Robot Force z Osaki dziwoląg od tego czasu odwiedza szkoły, pojawia się na ulicach, gdzie wykonuje swoje sztuczki przy ogromnym zainteresowaniu najmłodszych Japończyków.

Czym tak przyciąga ich uwagę? Opowiadaniem żartów (oczywiście w języku Kraju Kwitnącej Wiśni), rzucaniem wielką pluszową kostką do gry i innymi dziwactwami, do sprawdzenia na filmie poniżej:

Źródło: pinktentacle.com, www3.llpalace.co.jp/robo/bacarobo.htm

Zobacz również: Historia telewizorów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?