Zmywarka ultradźwiękowa

 

Czy to urządzenie wygląda jak zmywarka? Na pierwszy rzut oka przypomina gramofon. Na drugi też i wygląda równie elegancko jak audiofilski odtwarzacz płyt winylowych, przedstawiany niedawno przez Szymona. Nazywa się już znacznie gorzej niż wygląda: SWV-08AM.

A jednak, zamknięty w bardzo eleganckiej stalowej matowej obudowie aparat, to właśnie zmywarka. Tyle że niezwykła, a ultradźwiękowa. Wytwarza fale ultradźwiękowe, powodujące mikrowstrząsy, które usuwają zanieczyszczenia z różnych drobnych przedmiotów.

Według producenta, przeznaczona jest do czyszczenia różnych przedmiotów gospodarstwa domowego, talerzy, sztućców, czy nawet małych garnków. Może być też używana do ultradźwiękowego mycia owoców lub mięsa. Wyposażona jest również w filtr osadowy, dzięki czemu filtruje i dostarcza krystalicznie czystą wodę.

Wygląda nieźle i jeśli potrafi oczyścić przypaloną po kotletach schabowych patelnię, to chcę ja mieć. Choć zmywanie większej ilości naczyń może być dosyć czasochłonne. Ale za to jaka oszczędność wody i detergentów.

[Źródło i fot.: Appliancist]

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Asus Transformer

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?