Tetris Light - konfigurowalna lampa dla miłośników klimatów retro

Tetris light

Tetris light

Tetris lights to źródło światła, które idealnie wpisuje się w koncept lampy dla prawdziwego geeka. Czy motyw znany z klasycznej gry to gwarancja sukcesu?

Lampa zasilana algami. Glony rozświetlą nasze ulice i usuną dwutlenek węgla

Projekt od razu budzi geekowskie skojarzenia. Te LED-owe światełka świetnie dopasują się do czterech ścian fana starych gier. Lampa jest kolorowa niczym tęcza, świeci przy tym jak choinka. Trudno o bardziej pozytywne skojarzenia, których nie przyćmi nawet, nie bójmy się tego powiedzieć, radzieckie pochodzenie tej znanej gry logicznej.

Czy lampy próżniowe to przyszłość IT? NASA ma odpowiedź na to pytanie

Lampkę można ustawić, jak się tylko chce, np. dopasowując ją do ilości miejsca na biurku. Tetris Light automatycznie włącza się, gdy stykają się co najmniej 2 klocki, a cały zestaw składa się z 7 elementów, po jednym klocku z każdego rodzaju. Naturalnie, by lampkę wyłączyć, trzeba stworzoną przez siebie konstrukcję rozmontować. Być może codzienne obcowanie z klockami sprawi, że zbliżysz się poziomem umiejętności do Jina8, układającego klocki w nieludzkim tempie.

Tetris light

Lampa kosztuje 30 funtów brytyjskich, ale niełatwo ją dostać, część sklepów już wyczerpała swoje zapasy. Trochę to zaskakujące, skoro podobna lampka z Mario, w tej samej cenie, nie sprzedawała się już tak dobrze.

Źródło: ohgizmo.com

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Acer Aspire S3

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo!