Zegarek z wyjątkowego tworzywa dla prawdziwego twardziela

Fot. SD

Fot. SD

Świat zegarków jest długi, szeroki i pełen zaskakujących rozwiązań. Odnajdą się w nim wielbiciele bardzo drogich kalibrów, kopert wykonanych z czerwonego złota lub platyny, fani minimalistycznego designu i zaawansowanych układów kwarcowych. Są jednak tacy ludzie, dla których to za mało i to właśnie oni szukają projektantów takich jak Dzmitry Samal.

Limitowana edycja zegarków zaprojektowanych i ręcznie wykonanych przez tego zegarmistrza to ewenement. Tworzywo, które zostało wykorzystane do produkcji kopert, to beton. Przyznacie, że dość niepokojące rozwiązanie, a pytania o wygodę pojawiają się jako pierwsze.

Okazuje się, że ciężar zegarków nie jest tak duży, jak się może wydawać. Trzeba pamiętać, że beton to mieszanka cementu i kruszywa, którym mogą być różne materiały, więc wagę gotowego produktu można dość swobodnie modyfikować. Seria składa się z 8 wariantów różniących się od siebie wykończeniem (kolor elementów blatu, wskazówki, kolor jednego z przycisków).

Nowojorski świniopies, Trunko, Caddy i inne potwory – prozaiczne historie, które działają na wyobraźnię

Sercem zegarka jest szwajcarski mechanizm kwarcowy. Przymiotnik "szwajcarski" ma duże znaczenie także w przypadku mechanizmów cyfrowych. Surowe normy obowiązują każdy zegarek z etykietą SWISS MADE. Każdy egzemplarz Samala to chronograf.

Zegarki są produkowane ręcznie, co dla wielu fascynatów jest elementem niezwykle ważnym. Wodoodporne do 5 ATM wyposażone zostały w szafirowe szkło i gumowy pasek. Seria jest limitowana do 100 sztuk. Pojedynczy egzemplarz kosztuje średnio 1000 euro - to wyjątkowo niska cena i nie lada okazja dla kolekcjonerów.

Zobacz również: Asus VivoBook S200

Cinders, czyli polska visual novel z klasą [recenzja]

Źródło: SamalDesign

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo!