12 najciekawszych aplikacji dla Google Glass

Co oferują najciekawsze aplikacje dla Google Glass? W zestawieniu celowo pominąłem te obsługujące serwisy informacyjne i społecznościowe, maile, zdjęcia czy komunikatory. Ich istnienie jest przecież oczywistością, a przy tym są – moim zdaniem – śmiertelnie nudne. Na szczęście lista programów na nich się nie kończy, a Google Glass już teraz ma sporo ciekawych i ułatwiających życie możliwości.

12 najciekawszych aplikacji dla Google Glass

12 najciekawszych aplikacji dla Google Glass

Ten artykuł ma 12 stron:

1. Metaio

Wyjątkowo praktyczne zastosowanie dla Google Glass znalazła firma Metaio. Jej aplikacja to interaktywna instrukcja obsługi samochodu. Jej możliwości są co prawda na razie dość ograniczone, ale Metaio już teraz może być wykorzystywane.

Wystarczy uruchomić program i podnieść maskę samochodu, by okulary zlokalizowały różne istotne elementy i np. wskazały komuś kompletnie niezorientowanemu w temacie, gdzie należy uzupełnić płyn do spryskiwaczy. Miejmy nadzieję, że twórcy tej aplikacji będą ją rozwijać i z czasem Google Glass będą pomagać również w bardziej skomplikowanych przypadkach.

Technologia zastosowana przez Metaio jest bardzo obiecująca. Aplikacja nie poszukuje bowiem kodów QR czy innych tego typu oznaczeń producenta, ale skanuje obraz w poszukiwaniu obiektów zgodnych z zapisanymi w bazie trójwymiarowymi modelami. W praktyce oznacza to, że rozpoznaje obiekty niezależnie od kąta, pod jakim na nie patrzymy czy od koloru ich powierzchni, która może być np. zabrudzona.

Zobacz również: Telewizor Samsunga z zakrzywioną matrycą

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Amazon i „Raport mniejszości”, czyli jak szukać sensacji tam, gdzie jej nie ma Power Pillow. Poduszka, która naładuje twoje gadżety Mother. Urządzenie podobne do Buki z Muminków zadba o twój dom i jego mieszkańców Zaczęło się od Lisy. Jak Apple wymyślił graficzny interfejs użytkownika? Projekt Anti-Robot, czyli „Pacific Rim” w rzeczywistości. Jak działa ta niesamowita maszyna? Mój pierwszy komputer – prawdziwie osobisty blaszak, którego nie zapomnę… Blackphone. Żryjcie gruz, szpiedzy! Tego telefonu tak łatwo nie podsłuchacie Onewheel. To wciąż nie jest latająca deskorolka, ale i tak zapowiada się super Czym jeździć po śniegu? Antarctic Snow Cruiser – niesamowity pojazd polarny z 1939 roku Latarka ZeroHour. Oświetli najciemniejszy zaułek i... naładuje tablet Szukasz pracy? Uważaj na zawody, w których może zastąpić cię robot Twój komputer może być szpiegowany nawet offline. Odłączanie od Sieci nie pomoże! TREWGrip. Klawiatura do sprzętów mobilnych, która wykorzysta wszystkie palce Zapalmy znicz tym urządzeniom - już niedługo odejdą Śmierć prywatności. Zrób komuś zdjęcie, a NameTag znajdzie dane tej osoby NEKST – nowa, polska wyszukiwarka. Aby miała sens, technologia musi stać się produktem Grippity. Przezroczysty, dwustronny tablet Szkolne drony przyłapią cię na ściąganiu! Ale głupi ci Belgowie Podsumowanie CES 2014 [cz. 2]. Monitory z robocikiem, komputerowe klocki i gadżety nie tylko dla graczy Nowa era: porno w 4K. Naughty America przekona masy do kupna nowego TV Lumigrids pokazuje dziury i nierówności. Idealny gadżet na polskie drogi! Obsłużymy komputer wzrokiem. Rewolucja czy głupota?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot