Przenośny, poręczny generator prądu

Czas na czystą energię. W dodatku pod ręką; jedynym wysiłkiem ze strony użytkownika, jaki musi wykonać, by urządzenie zaczęło działać, jest dolanie wody do generatora – zwykłej kranówy, a nie destylowanej.
Urządzenie nazywa się HydroPak i jest najmłodszym „dzieckiem” firmy Horizon Fuel Cell Technologies.


Najpóźniej w tym roku w sklepach będzie można go kupić w sklepach. Producent zapewnia, że generator jest w stanie zasilić przeciętnej mocy komputer czy laptopa, może być stosowany w pomieszczeniach zamkniętych, jest cichy, niewielki i mniej kosztochłonny od podobnych, tradycyjnych produktów.
HydroPak posiada już potrzebne certyfikaty bezpieczeństwa oraz przeszedł pomyślnie testy sprawdzające. Zaprezentowano go na tegorocznych targach CES – zainteresowanie uczestników imprezy świadczyło o tym, ze będzie to produkt poszukiwany na rynku.

Firma pracowała nad stworzeniem generatora trzy lata i trzeba przyznać, że estetyczne szczegóły dopracowała perfekcyjnie. Wygląda jak elegancki kanisterek; tyle, że w ostrzegawczych barwach. Ciekawe, czy pracuje równie elegancko, jak wygląda…

Źródło: Horizon Fuel Cell Technologies

Foto: FreeDigitalPhotos.net

Zobacz również: LG InnoFest

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?