Nowy monitor iiyamy podtrzymuje tradycję dobrej jakości w przystępnej cenie

iiyama B2280WSD (fot. materiały prasowe iiyama)

iiyama B2280WSD (fot. materiały prasowe iiyama)

Na polskim rynku właśnie pojawił się nowy model monitora – B2280WSD. Widać, że dobra jakość w przystępnej cenie to dewiza firmy.

Może zacznę od ceny – 799 zł za taki monitor nie wydaje się zawyżoną kwotą. W zamian otrzymuje się wszechstronny monitor o bardzo przyzwoitych parametrach objęty programem gwarancyjnym „30 dni zero martwych pikseli”.

Co jeszcze? Przede wszystkim „ruchliwość” – regulacja wysokości na stopie to 130 mm, obrót w poziomie to aż 170 st. w prawe i lewo. Dodatkowo w pionie jest możliwość obrotu o 90 st., czyli opcja pivot.

Kąty widzenia to 178 st. w poziomie oraz 170 st. w pionie, co przy korzystaniu z pivota może być trochę zbyt małą wartością. Matryca podświetlona jest w technologii LED, a jej rozdzielczość to 1680 x 1050 pikseli. Kontrast typowy jest na poziomie 1000 : 1, a jasność to 250 cd/m².

Dodatkowo monitor wyposażono w funkcję ACR (Advanced Contrast Ratio), która automatycznie reguluje poziom kontrastu. Dzięki temu wartość dynamicznego to aż 5 000 000 : 1.

Jeden system audio dla całego domu. ArtSound debiutuje na polskim rynku

Liczba złącz nie imponuje (fot. materiały prasowe iiyama)

Monitor ma wbudowane głośniki stereo o mocy 2 x 2 W. Sygnał wideo może być doprowadzony tylko na dwa sposoby – cyfrowo poprzez DVI oraz analogowo VGA.

Zobacz również: Wideorecenzja: Manta 3D Cyber Eye

Nowy monitor to już piąty model LED o przekątnej 22 cale w ofercie iiyamy. Widać więc, że firma stara się utrzymać bogate portfolio produktów, które powinny wpasować się w wymagania każdego.

Źródło: Informacja prasowa iiyama

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie!