Pancerny laptop do zadań specjalnych

Negocjacje są dobre, ugoda jest potrzebna, pokój jest piękny. Ale nie oszukujmy się. Czasem trzeba załadować nasz karabin kulkami do paintballa ostrą amunicją i walczyć na śmierć i życie. Jednak nikt nie powiedział, że rozpoczynając wojnę z sąsiednim mieszkańcem klatki sąsiednim państwem, musimy odcinać się od poczty elektronicznej, ulubionych stron internetowych i relaksującej partyjki pasjansa przed snem. Ciężkie czasy wymagają twardych decyzji. Kupno pancernego laptopa Augmentix XTG630 za 3500 dolarów powinno być jedną z nich.

Widoczna na zdjęciu maszyna to wcale nie teczka z przyciskiem końca świata, ale zwykły laptop. Chociaż „zwykły” to słowo obrażające ten projekt. XTG630 jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i atmosferyczne. Laptopa można upuścić na ziemię z około metra, używać w temperaturze od minus 20 do 48 stopni Celsjusza, w powietrzu wilgotnym w 95 procentach, a nawet w deszczu jeśli ilość wody nie przekroczy 10 cm na godzinę.

Jakby tego było mało komputer ma „pod maską” całkiem niezłe wyposażenie. Jest to:

  • Ekran – 14,1 cala
  • Procesor – Core 2 Duo 2.4GHz
  • Pamięć RAM – 4GB
  • Dysk – 80 GB HDD i 32 GB SSD
  • Grafika – Intel GMA X3100
  • Łączność – Wi-Fi, Bluetooth, GPS, HSDPA
  • Napęd – DVD RW

Do tego sześciordzeniowa bateria, cztery porty USB, RJ-45, RJ-11, VGA i Firewire. Wszystko to zamknięte w niezniszczalne obudowie wielkości 35 x 25 x 5,7 cm i wadze 3,5 kg.

Dostępne są trzy kolory: pustynny, czarny i kolor węgla drzewnego.

Zobacz również: Toshiba Z830

Brzmi groźnie? I tak ma być!

Źródło i fot.: Augmentix.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?