Słuchawki z wyświetlaczami? Czemu nie?

VE (fot. yankodesign.com)

VE (fot. yankodesign.com)

Pisząc niedawno o nowych modelach Harmana Kardona, zastanawiałem się, czy w designie słuchawek można wymyślić coś nowego. Chan Hyun Park oraz Seji Kim udowodnili, że można.

Nie wiem, czy się cieszyć, czy płakać, że powstają takie koncepty. Bo VE to na razie koncept. I nic nie wskazuje na to, że trafi do produkcji. Choć znając polot producentów, jestem więcej niż pewien, że coś podobnego prędzej czy później pojawi się na rynku.

VE to prototyp słuchawek DJ-skich, czyli nausznych. O ile forma nie przeraża – ot, zwykłe słuchawki, całkiem ładne, wyglądają na wygodne, o tyle jeden mały szczegół trochę niepokoi…

Na nausznikach słuchawek umieszczono kolorowe wyświetlacze LCD, które mogą wyświetlać wizualizację odtwarzanej muzyki. Gadżet gadżetem, ale moje pytanie brzmi: po co?

VE (fot. yankodesign.com)

Telewizor Ikei to bubel?

Jest to wyłącznie element, który ma przyciągać uwagę innych. Oczywiście użytkownikowi jest to kompletnie do niczego niepotrzebne. Mimo to jestem spokojny, że jeśli taki produkt znajdzie się w sprzedaży, to znajdzie sporo nabywców. I to nie tylko w środowiskach DJ-ów, którzy przecież jakoś muszą się wyróżniać.

Źródło: yankodesign.com

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Acer Aspire S3

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie!