Najbardziej oczekiwane gadżety 2015 roku

Czego możemy spodziewać się w ciągu najbliższych 12 miesięcy? Kilka dni temu Marta przedstawiła listę najbardziej oczekiwanych filmów, a Adam najbardziej oczekiwane gry 2015 roku. Tym razem przed Wami subiektywna lista wartych uwagi gadżetów, które w najbliższym roku powinny pojawić się na rynku.

Ten artykuł ma 8 stron:

Steam Machines

Valve najpierw rozbudziło ogromne zainteresowanie, a później rozczarowało, skazując na bardzo długie oczekiwanie i mniej lub bardziej udane propozycje firm trzecich. Wystawiona na próbę cierpliwość graczy powinna jednak w 2015 roku zostać wynagrodzona gdy – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – Valve oficjalnie zaprezentuje swój sprzęt do gier wraz z dedykowanym kontrolerem.

Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom nie nastąpi to jednak w czasie najbliższych targów CES 2015 – Valve pojawi się na nieco późniejszej imprezie, czyli GDC 2015 (Game Developers Conference), zorganizowanej w marcu. Czy Steam Machines nawiążą wyrównaną walkę z konsolami Sony i Microsoftu? Choć kibicuję temu projektowi to nie mam złudzeń – to inna kategoria wagowa zawodników.

Jednocześnie sądzę, że jeśli Valve zaprezentuje dopracowany produkt w rozsądnej cenie, to stworzy sensowną alternatywę i szansę (nikłą) na przełamanie duopolu globalnych koncernów. Jeśli te poczują, ze ich zyski są choć trochę zagrożone, zapewne spróbują jakoś podrasować swoją ofertę, by zniszczyć konkurenta zanim zdoła zadomowić się na rynku. I dlatego – nawet jeśli nie macie zamiaru zawracać sobie głowy Steam Machines – warto dobrze życzyć temu projektowi. Konkurencja jest korzystna dla nas, graczy.

Zobacz również: Toshiba Z830

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Jak streaming zmienił nasze muzyczne przyzwyczajenia? Pantelligent zrobi z każdego szefa kuchni. Inteligentna patelnia nie pozwoli przypalić dania Andromium zamienia smartfona w komputer: oto gadżet, którego powinien bać się Amazon, Google i Apple. Teoretycznie Project Ryptide – jeden z lepszych pomysłów na wykorzystanie drona, jakie widziałem Jaasta: świetne zastosowanie technologii e-ink. Klawiatura, w której to my wybieramy klawisze! Powrót legendy czy reanimacja trupa? Nowy sprzęt fotograficzny od Kodaka BiCi – tak wygląda przyszłość rowerów! Idealny sprzęt dla kolarza gadżetomaniaka Jak zmieniał się w Polsce Internet? Oto najpopularniejsze strony w ciągu ostatnich 10 lat