Forza Motorsport, GTA, Minecraft. Oto gry, które świetnie wykorzystają Microsoft HoloLens

Zachwyt prezentacją Microsoft HoloLens powoli mija, teraz można na chłodno zastanowić się, gdzie i jak technologia może zostać wykorzystana. My stworzyliśmy listę gier, w których chcielibyśmy zobaczyć hologramy.

Ten artykuł ma 7 stron:

Zgoda, jeszcze długa droga do tego, by HoloLens trafiło do gier. I nie wiadomo, czy zostanie wykorzystane tak, jak nam się to marzy. Ale dopóki nic nie wiadomo, można pomarzyć i zastanowić się, jak popularne serie mogłyby współżyć z hologramami.

Urządzenie, zaprezentowane przez Microsoft Research wygląda jak typowe gogle AR, jednak oferuje znacznie więcej. Nie tylko wyświetla przed oczami obraz, ale aktywnie mapuje otoczenie – rozpoznaje kształty obiektów i ich głębię, dzięki czemu gogle mogą umieszczać w polu widzenia użytkownika nie tylko płaski obraz, ale również trójwymiarowe przedmioty, z którymi można wchodzić w różne interakcje. Jest to możliwe m.in. dzięki rozpoznawaniu przez urządzenie gestów użytkownika. Czytaj więcej

1. Forza Motorsport

W niedawno zapowiedzianej Forza Motorsport 6 wykorzystania hologramów raczej nie będzie, ale może “siódemka” załapie się na nową technologię. To jedna z serii, w których Microsoft HoloLens na pewno by się przydał.

Na “głównym” ekranie widzielibyśmy tylko wyścig - wszystkie inne elementy wyświetlane byłyby gdzieś obok, tak żeby nie odwracały naszej uwagi od toru. Mapa na stole albo obok ekranu? Lista pozycji w prawym górnym rogu lub “rzucona” na szafę?

Łatwo wyobrazić sobie sam kokpit, który ukaże się przed naszymi oczami. Kto wie, skoro Microsoft HoloLens pozwala na interakcję, to nie będziemy potrzebowali nawet kierownicy, żeby sterować autem. To bardzo prawdopodobne, bo w ten sposób jeździć można za pomocą Kinecta.

Świetne byłoby także oglądanie auta. Zmienianie koloru, dodawanie spojlerów i tego typu zabawy. Już na Kinekcie sprawia to dużo frajdy, więc dzięki Microsoft HoloLens byłoby jeszcze lepiej.

Zobacz również: Tech Heroes #1 - Sos Sosowski - Gadżetomania.pl

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Kiedyś zboże, teraz lasy. Wykop dziś zwariował, ale jutro już będzie normalnie Jarosław Kuźniar kontra Wykop. Hejterzy, przegraliście! Fan poprawił „Hobbita”! Przemontował trylogię w jeden, wierny Tolkienowi film Nie, nc+ wcale nie walczy z piractwem za pomocą "House of Cards" Kto promuje Hatred i inne brutalne gry? Organizacje zajmujące się przyznawaniem kategorii wiekowych! Film dnia: Boisz się latać samolotem? Po tych filmikach strach będzie jeszcze większy! Exploding Kittens. Kickstarter oszalał na punkcie karcianki Oatmeala "Nie płacę za pałace". Internauci walczą z ZAiKS-em – ale czy będą skuteczni? Ludzka głupota jest naprawdę duża! Zdradzają swoje hasła w telewizji [wideo] Gadżet tygodnia [19] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Uważasz, że bez Facebooka i komórek było lepiej? Oglądaj stare seriale! Film dnia: Każdy o tym marzył? Dom zamieniony w basen z kulkami “Ida” z szansą na Oscara. Po sukcesach polskich gier nie robi to na mnie wrażenia Wybieramy gadżet tygodnia [19]. Który podobał się Wam najbardziej? Dron nad stadionem Legii Warszawa. Jak polska piłka reaguje na nowe technologie? Dying Light i zombie z drukarki 3D. Tak umierają edycje kolekcjonerskie? Czy to już fotorealizm? Przejazd na wirtualnym i prawdziwym torze - prawie nie widać różnicy!