Lenovo Yoga Tablet 2 Pro – paszport do świata multimedialnej rozrywki

Teoretycznie każdy tablet powinien sprawdzić się w roli narzędzia do konsumpcji treści. W praktyce nie każdy wypada w zastosowaniach multimedialnych chociażby przeciętnie, a już na pewno mało który równie dobrze sprawdza się w roli narzędzia do gier i multimediów, co Lenovo Yoga Tablet 2 Pro.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro (Lenovo)

Ten artykuł ma 2 strony:

Multimedia w formacie XXL

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro wyróżnia się spośród konkurencji nie tylko nietuzinkowymi rozwiązaniami, jak niezwykle użyteczna, zintegrowana podstawka, lecz przede wszystkim rozmiarem. Urządzenie ma pokaźny, 13,3-calowy ekran, który sprawia, że wydaje się ono duże i nieporęczne. Jest to jednak tylko pierwsze wrażenie, które po wzięciu go do ręki wnet ustępuje. Konstrukcja tabletu jest na tyle przemyślana i ergonomiczna, że niezależnie od orientacji jest on wygodny w użyciu. Tym samym można śmiało potwierdzić, że specjaliści od marketingu nie naginają tutaj rzeczywistości i obsługa jest równie łatwa jak na materiałach promocyjnych.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro jest wyposażony w świetną matrycę LCD-IPS. Ma ona przekątną 13,3” i rozdzielczość Quad HD (2560 x 1440), która sprawia, że obraz jest ostry i szczegółowy. Złego słowa nie można powiedzieć też na nasycenie barw, kontrast czy jasność panelu. Kolory są żywe i soczyste, czerń więcej niż zadowalająca, a luminacja wystarczająca do oglądania Gry o Tron na świeżym powietrzu w letni dzień czy komfortowego grania w Rollimals (>400 nitów). Na ekran w tablecie Yoga 2 Pro po prostu chce się patrzeć. Patrzeć mogą też inni, bowiem kąty widzenia w każdej płaszczyźnie są bardzo szerokie. A skoro tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zanurkować w świat multimediów. Tym bardziej, że nie tylko dobrze widać, ale i słychać…

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro - „połóż”

Świetne brzmienie na wynos

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro potrafi oczarować użytkownika nie tylko obrazem, ale i dźwiękiem. Inżynierowie nie oszczędzali i zainstalowali zestaw dobrej jakości głośników znanej wymagającym użytkownikom marki JBL. Do kompletu dorzucili przetwornik Wolfsona i wsparcie dla technologii Dolby. Efekt? Lepszy niż można by się było spodziewać po urządzeniu tego typu.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro - subwoofer

Nie dość, że zawierający subwoofer komplet membran ma naprawdę dużą moc (8 W!), to jeszcze dzięki dużym komorom rezonacyjnym naprawdę dobrze gra. Dźwięk jest czysty, pozbawiony słyszalnych zniekształceń, a pasmo obejmuje także niskie i wysokie rejestry. I to wszystko w pełnokrwistym tablecie! W praktyce nie trzeba posiłkować się słuchawkami czy zewnętrznymi głośnikami, bo ani mocy, ani jakości nie brakuje.

Nie zabrakło obsługi technologii Dolby

Zobacz również: Test: Hero GoPro

Co nie zmienia faktu, że znajdujące się w komplecie z urządzeniem dokanałowe JBL-e również brzmią dobrze. Na szczęście porządne słuchawki nie są w tym przypadku uzupełnieniem marnego, pokładowego audio, jak to bardzo często bywa w tabletach (zwłaszcza tych budżetowych). Jeszcze bardziej cieszy fakt, że filmy możemy oglądać ze znajomymi nie tylko na dużym, wbudowanym ekranie. Oprócz mocnych głośników w obudowie udało się upchnąć także… miniaturowy projektor! I nie, nie jest to tylko kolejna pozycja na liście ficzerów na wyrost.

Wielkie oglądanie

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro ma wbudowany pico projektor, który pozwala zmienić domowe zacisze w salę kinową. Co prawda na papierze specyfikacja nie wygląda imponująco – rozdzielczość 854 x 480 pikseli i realne 40–50 lumenów jasności – ale w praktyce sprawdza się zaskakująco dobrze. Rzucony na ścianę lub sufit obraz jest zadowalająco jasny, dość szczegółowy i ostry, a dzięki aktywnej korekcji trapezowej pozbawiony widocznych zniekształceń. Tak, to naprawdę tak działa!

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro - nocny seans

Wystarczy wcisnąć jeden przycisk by aktywować projektor i w mgnieniu oka zamienić świetne 13 cali na imponujące 50, o ile znajdziemy dość miejsca. I nie trzeba, dzięki wbudowanym mechanizmom, specjalnie starać się z ustawianiem tabletu. Ostrość błyskawicznie można dostroić fizycznym suwakiem, a w pozostałych kwestiach wystarczy zdać się na automaty, które dostosują obraz i wygaszą wyświetlacz.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro - projektor

I już można delektować się ulubionymi filmami, serialami czy wideoklipami w niepowtarzalnej atmosferze. Lenovo Yoga Tablet 2 Pro zamienia bowiem w kilka chwil salon czy sypialnię w prywatną salę kinową. Prawidłowe ustawienie tabletu ułatwia zintegrowana podstawka, dzięki której można go w razie potrzeby nie tylko postawić, ale i powiesić na ścianie. I tak powinno być! O samym projektorze napiszemy niebawem więcej w osobnym artykule.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Fujitsu PalmSecure - układ krwionośny w roli osobistego klucza Facebook zamierza ratować samobójców. Czy to rzeczywiście coś zmieni? Tęcza i przemoczone dziewczyny, czyli test parasola z Bluetoothem Sztuczna inteligencja Google’a sama czerpie wiedzę z gier. Jej skuteczność przeraża Czarne listy pracodawców na Facebooku – zemsta na szefie czy walka o swoje?

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen