Magpul FMG9 – zabójcza latarka, czyli źródło światła i siła ognia

Kopiące w drzwi „zielone ludziki”, apokalipsa zombie albo po prostu bezksiężycowa, ciemna noc na jakimś odludziu – warto mieć przy sobie sprzęt, który pomoże przetrwać w niesprzyjających warunkach. Oto niezwykła latarka, która nie tylko rozświetli drogę, ale skutecznie usunie z niej ewentualnych przeciwników.

Czy latarka może być skuteczną bronią? Na rynku są dostępne modele, łączące źródło światła z paralizatorem albo pałką teleskopową. Sprzęt o nazwie FMG9 (Folding Machine Gun), opracowany przez firmę Magpul to jednak zupełnie inna kategoria.

Choć na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie, to w obudowie, wyglądającej na pierwszy rzut oka jak wielki akumulator do umieszczonej na górze latarki, kryje się… składany pistolet maszynowy.

Fot. Firearmsworld.net

Konstruktorzy z firmy Magpul połączyli w tym przypadku latarkę z obudową, kryjącą zmodyfikowanego Glocka 18. To pistolet samoczynno – powtarzalny, co oznacza, że może strzelać zarówno ogniem pojedynczym, jak i seriami, osiągając przy tym teoretyczną szybkostrzelność około 1200 pocisków na minutę. Praktyczna jest znacznie mniejsza — FMG9 korzysta z magazynków, mieszczących do 31 naboi.

Po złożeniu broń ma wymiary, pozwalające na noszenie jej w tylnej kieszeni spodni. Choć prototyp FMG-9, pokazany w czasie targów Shot Show w 2008 roku spotkał się z dużym zainteresowaniem, na razie nie uruchomiono produkcji seryjnej.

Mimo tego broń zdążyła już pojawić się w filmie „Ghost Rider 2” i stała się znana wśród graczy - Magpul FMG9 występuje m.in. w grze „Call of Duty: Modern Warfare 3”.

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Militaria:

Najdziwniejsze czołgi i pojazdy wojskowe świata Osiem najpotężniejszych pancerników, jakie kiedykolwiek pływały po morzach