Chcesz słodycze? Idź biegać! Pudełko kSafe otworzy się jeśli zrealizujemy cel

Masz problemy z mobilizacją? Pudełko kSafe to idealny gadżet dla ciebie!

Zdjęcie mężczyzny pochodzi z serwisu shutterstock.com

Zdjęcie mężczyzny pochodzi z serwisu shutterstock.com

Sportowe gadżety i aplikacje motywują do ruchu, ale dla niektórych po jakimś czasie to kiepska zachęta do aktywności i górą okazuje się być lenistwo.

Można też karać się za pomocą specjalnej opaski, ale to rozwiązanie raczej dla masochistów niż przeciętnego Kowalskiego. Jak więc zmotywować się do treningu?

Na przykład mówiąc: “Zjem to ciastko, ale pod warunkiem, że najpierw przebiegnę 5 km!”. Pomysł dobry, ale nie ma się co czarować — większość tego próbowało i nie zawsze się sprawdza.

kSafe — genialny motywator

Z kSafe będzie inaczej. Na pierwszy rzut oka to słoiczek/pudełko jakich wiele. Kluczem do sukcesu gadżetu ma być specjalne zamknięcie. “Zamek” otworzy się pod warunkiem, że zrealizujemy wybrany przez siebie cel.

Chcemy zjeść ciastko, ale dopiero po solidnym wysiłku? Chowamy go do kSafe i ustawiamy w aplikacji, by pojemnik otworzył się dopiero wtedy, gdy przejdziemy wybraną liczbę kroków.

Zobacz również: LG InnoFest

Można też ustawić cel — lokację. Na przykład w nauce rozprasza telewizor, więc pilot ląduje w kSafe. Użytkownik wybiera otwarcie dopiero po powrocie z biblioteki albo parku. Trzeba przejść się w to miejsce, zaznaczyć swoją obecność i wtedy można sięgnąć do skrytki.

Gadżet przyda się też tym, którzy chcą rzucić palenie. Aplikacja kSafe może zablokować zamek na określony czas - np. tydzień. To dobre rozwiązanie dla uczniów, którzy mają zbliżający się egzamin i chcą pozbyć się “rozpraszaczy”. W tym tygodniu tylko nauka!

Poza tym kSafe może być zwykłym sejfem - wówczas odblokowuje się go wpisując kod w smartfonie. Jak ktoś mieszka z ciekawskimi lub skąpymi lokatorami, którzy podjadą przysmaki, to kSafe będzie dla nich solidnym utrudnieniem.

Silna wola i technologie

Oczywiście pojawią się głosy, że jak ktoś ma słabą silną wolę, to tak naprawdę na treningu, nauce lub rzuceniu nałogu wcale mu nie zależy. Jestem jednak zdania, że technologia może pomóc i warto z tej wyciągniętej ręki skorzystać. To może być pierwszy, ważny krok w walce ze słabościami.

Gadżet dostępny jest Kickstarterze, gdzie kosztuje 79 dolarów.

Zobacz więcej artykułów z serii: Gadżet dnia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Gadżetomania TV: Czy wiesz od jak dawna ludzkości towarzyszy wibrator? W czym Koreańczycy byli pierwsi? Poznaj najważniejsze rekordy LG Test drukarki mobilnej Polaroid ZIP Illume ArcLighter: zapalniczka nowej generacji. Bez płomienia! Samochód elektryczny zamiast klimatyzacji. Elektryczne pojazdy ochłodzą miasta!

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen