Pierwszy komputer i Windows 95. Ktoś to jeszcze pamięta?

Flashback to nowy program Włodka Markowicza, który do niedawna razem z Karolem Paciorkiem tworzył youtube'owy kanał Lekko Stronniczy. Tym razem Włodek w nowej roli przewodnika po technologiach retro.

O czym jest Flashback? Tak mówi o nim Włodek Markowicz:

Program będzie o tym, co ukształtowało mnie jako osobę, o tym co było dla mnie najważniejsze (…) Na pewno będą rzeczy technologiczne z lat 90/2000, na pewno będą wywiady z ludźmi, którzy albo wpłynęli albo wywarli jakieś ogromne wrażenie na mnie.(…) Ten program będzie opowiadał o tym, co mnie interesuje. I jak za 70 lat moje wnuki będą oglądały ten kanał, zakładając, że YouTube jeszcze będzie istniał, to będzie fantastyczne, jak zobaczą, że dziadek się interesował takimi rzeczami.

Pamiętacie tamte czasy? Może ktoś z Was ma podobne wspomnienia, związane z pierwszym komputerem i technologią, która już dawno trafiła do lamusa?

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Komputery stacjonarne:

Technologiczne mity. Lądowanie na Księżycu obsługiwał komputer o wydajności kalkulatora? Dark Souls II: właściciele słabszych komputerów kupią grę taniej. Płaćmy za to, z czego korzystamy! Nowy komputer okazał się zbyt wolny? Unia Europejska zajmie się problemem! Brik Case: klocki na twoim Maku. Świetna obudowa na komputer 7 gier komputerowych, w które Janusz Korwin-Mikke zmasakrowałby wszystkich rywali OneBoard PRO+: był komputer w myszce, czas na pecet w klawiaturze. Z Androidem! Raspberry Pi 2 B, czyli Malina kontratakuje: najtańszy komputer z Windowsem 10 Mouse Box: komputer w myszce. Polacy przepędzą tradycyjne pecety i laptopy? Gadżetomania TV: Historia komputerów Nie mogę się doczekać, kiedy mój laptop przestanie być potrzebny. Intel Compute Stick: bardzo tani komputer w kieszeni