Ścienny smart-watch. Coolest Clock: zegar projekcyjny wyświetli nie tylko godzinę

Smart-watch na ręce, w domu - Coolest Clock. Dzięki temu ze ściennego zegara odczytamy powiadomienia i proste informacje z Sieci.

Nawet najładniejszy zegar ma prostą wadę — nie zmienia się. Wzór jest jeden i zawsze ten sam, nie licząc ewentualnych samodzielnych modyfikacji. Coolest Clock już na starcie ma przewagę: projektor wyświetla różne rodzaje tarcz.

Zegar jak talerz? Proszę bardzo, pora obiadowa, wskakuje taki wzór:

Deszcz pada, a my chcemy trochę słońca? Godzinę wyświetlamy w ten sposób:

Miłośnik zwierząt może postawić na… zegar w kształcie jelenia. Bo czemu nie? Wybór jest olbrzymi.

Coolest Clock pełni również funkcję domowego, ściennego smart-watcha. Na wyświetlanej tarczy znaleźć się mogą powiadomienia z Facebooka, wpisy z Twittera, newsy z serwisów czy prognozę pogody. Wszystkim zarządza się za pomocą specjalnej smartfonowej aplikacji.

Zobacz również: Wideorecenzja: Sony Tablet P

Zegar z projektora może zastąpić też zwykły kalendarz czy tablicę z notatkami. Lista zakupów zamiast na lodówce wyświetlana jest za pomocą Coolest Clock. Zebrane przez twórców fundusze pozwoliły na dodanie głośnika, dzięki czemu za pomocą zegarka będzie można słuchać muzyki lub radia.

Coolest Clock nie jest tanią zabawką. Na Indiegogo zegar można kupić za 199 dolarów, a to i tak promocyjna cena — w sklepie trzeba będzie zapłacić 299 dolarów. Mimo to chętnych nie brakuje, bo na crowdfundingowym serwisie autorzy zebrali prawie 250 tysięcy “zielonych”.

Gospodynie domowe i osoby przebywające częściej w domu niż poza nim też chcą mieć swój własny smart-watch. Tyle że na ścianie.

Zobacz więcej artykułów z serii: Gadżet dnia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Gadżetomania TV: Czy wiesz od jak dawna ludzkości towarzyszy wibrator? Przegląd najciekawszych zdjęć zrobionych topowymi smartfonami LG Rakieta elektromagnetyczna CHAMP. Jeden nalot usmaży całą elektronikę w okolicy! Pasywny egzoszkielet działa jak siedmiomilowe buty i nie potrzebuje zasilania! Upadek OnLive: rewolucja odłożona w czasie. Wciąż wierzę w granie w chmurze!

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen