Koniec z przypalonym jedzeniem. Meld: kuchenna gałka, która automatycznie zmieni temperaturę

Dzięki Meld każdy może przyrządzić idealne danie. No dobra, nawet jeśli nie będzie smakowało, to na pewno nie będzie niedogotowane lub przypalone.

Zdjęcie kucharza pochodzi z serwisu shutterstock.com

Zdjęcie kucharza pochodzi z serwisu shutterstock.com

Posiadając kuchenkę MAID nie trzeba martwić się o temperaturę — urządzenie samo wszystkim zarządza, pobierając przepisy z Internetu. Sęk w tym, że to gadżet dla osób, które wymieniają kuchenne sprzęty. A co z tymi, którzy nie chcą kupować nowego urządzenia, tylko udoskonalić istniejące?

Meld: inteligentna kuchnia

Należy kupić Meld, czyli inteligentne pokrętło do kuchenki. Meld zastępuje tradycyjną gałkę. Mózgiem urządzenia nie jest człowiek, a aplikacja współpracująca z termometrem zamieszczonym w gotującej się potrawie.

Te trzy gadżety współpracują razem, wyręczając nas w kuchni. Meld o wymaganej temperaturze dowiaduje się z aplikacji i zamieszczonej w niej bazie przepisów. O temperaturze potrawy wie dzięki znajdującemu się w niej termometrowi. Wystarczy wskazać szykowane danie i gotowe.

Cały proces przebiega więc automatycznie. Meld wie, kiedy należy podwyższyć ogień lub kiedy trzeba zmniejszyć temperaturę. Zadaniem kucharza jest odpowiedni dobór składników i wrzucanie ich we właściwym czasie.

Spokojnie, nawet amatorzy sobie poradzą, właśnie dzięki aplikacji. Ta krok po kroku wyjaśnia, co należy w danej chwili zrobić. Gotowanie jeszcze nigdy nie było tak proste?

Uwielbiam takie gadżety. Dodają inteligencji istniejącym sprzętom. sprawiając, że nawet stara kuchenka może mieć nowoczesne funkcje. Mogłoby się wydawać, że dom stanie się “smart” dopiero wtedy, gdy zainwestujemy w nowe urządzenia, tymczasem wystarczy jedno pokrętło, by w kuchni żyło nam się lepiej i wygodniej.

Nietanie gotowanie

Sęk w tym, że Meld to nie jest tani gadżet. Jedno pokrętło kosztuje na Kickstarterze 130 dolarów. Tak, zgadliście, to promocyjna cena. W sklepie chętni zapłacą już 150 dolarów.

Zobacz również: Telewizor Samsunga z zakrzywioną matrycą

Plusem Meld jest fakt, że działa niemal z każdą gazową lub elektryczną kuchenką.

Zobacz więcej artykułów z serii: Gadżet dnia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Gadżetomania TV: Czy wiesz od jak dawna ludzkości towarzyszy wibrator? Pomysłowość Koreańczyków nie zna granic. Tak LG promuje swoje produkty Przegląd najciekawszych zdjęć zrobionych topowymi smartfonami LG Ścienny smart-watch. Coolest Clock: zegar projekcyjny wyświetli nie tylko godzinę Piezoelektryczne skrzypce przyszłości z drukarki 3D. Ten instrument wygląda jak broń predatora!

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen