Przełom w designie słuchawek? Nowe modele Harman Kardon

NI IN EAR (fot. headphones.harmankardon.com)

NI IN EAR (fot. headphones.harmankardon.com)

Nowe modele słuchawek pojawiają się na rynku jak grzyby po deszczu. Mimo to czasem warto przyjrzeć się konkretnym modelom. Przykładem wartym uwagi może być najnowsza linia słuchawek Harman Kardon.

Firma po kilku latach przerwy właśnie wprowadziła na rynek cztery modele słuchawek utrzymane w podobnej stylistyce: dwie pary słuchawek nausznych oraz dwie dousznych. Zwracają uwagę wysoką jakością, znośnie niską ceną i przede wszystkim niebanalnym designem.

Modele nauszne to BT OVER-EAR oraz CL ON-EAR. Kosztują odpowiednio 250 i 200 dol. BT to słuchawki bezprzewodowe wykorzystujące do przesyłu dźwięku interfejs Bluetooth. Wbudowany mikrofon pozwala na korzystanie z nich jako zestawu słuchawkowego do telefonu lub komunikatorów internetowych.

BT mogą być używane jako zupełnie bezprzewodowe, wtedy korzystają z wbudowanego akumulatora, który pozwala na 40 godzin słuchania muzyki. Można również podpiąć do nich zwykły przewód.

BT OVER-EAR (fot. headphones.harmankardon.com)

Model CL to te same słuchawki co BT, jednak umożliwiające tylko przewodową pracę. Oba modele mają takie samo pasmo przenoszenia – 16 – 20 000 Hz, co nie jest może wynikiem imponującym, zwłaszcza w porównaniu z pierwszymi lepszymi chińskimi słuchawkami za 5 zł, ale w przypadku Harmana można mieć pewność, że podane pasmo faktycznie będzie przenoszone…

Rewolucja audio czy kolejna ściema?

AE IN-EAR oraz NI IN-EAR to z pozoru takie same słuchawki douszne. Kosmetyczne różnice to dolna granica przenoszonych częstotliwości dźwięku (dla AE to 16, dla NI 20 Hz) oraz 10 cm różnicy w długości przewodu. Oba modele wyposażono w miniaturowy pilot umieszczony na przewodzie, umożliwiający kontrolę urządzeń Apple.

Zobacz również: Wideorecenzja: Acer Aspire S3

Parametry techniczne opisywanych słuchawek, jak dla mnie, nie są tak istotne jak ciekawy i elegancki design. Harman Kardon zrobił po prostu ładne słuchawki, które na pewno wyróżniają się na tle innych popularnych modeli.

Źródło: Harman Kardon

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie!