Najdziwniejsze bronie świata

Łamacz mieczy, chopesz, młot lucerneński czy kpinga - na całym świecie przez wieki powstawało wiele różnych broni, znacznie mniej popularnych od szabel czy mieczy. Znasz je wszystkie?

Zdjęcie kobiety z bronią pochodzi z serwisu Shutterstock

Zdjęcie kobiety z bronią pochodzi z serwisu Shutterstock

Ten artykuł ma 7 stron:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym walczyła Gogo Yubari z „Kill Billa”
  • jakiej broni używała wojownicza księżniczka Xena
  • dlaczego sztylety asasynów miały nietypowy kształt
  • jak wygląda lewak
  • dlaczego istnieją miecze z giętkimi ostrzami ze stalowej taśmy

Młot lucerneński

Młot lucerneński

W swojej podstawowej wersji młot lucerneński był młotem z kolcem, osadzonym na długim drzewcu. Zachowały się jednak źródła, wspominające o mniej typowej wersji tej broni – młot był wyposażony w schowek, z którego, po wykonaniu odpowiedniego zamachu, wylatywał łańcuch z obciążeniem, który oplatał się wokół nóg przeciwnika. Skorpion z Mortal Kombat byłby dumny!

Macuahuitl

Macuahuitl

Aztekowie potrafili wprawdzie budować wielkie piramidy, tworzyć metropolie liczące setki tysięcy mieszkańców i składać krwawe ofiary, ale metalurgia pozostała dla nich zagadką. A ponieważ chęć zabijania się nawzajem nie była u nich słabsza niż w innych zakątkach globu, wymyślili substytut miecza, czyli macuahuit. Była to drewniana pałka, w której umieszczono obok siebie kawałki obsydianu, tworzące ostrza.

Ten mężczyzna walczył mieczem o konsolę

Mężczyzna widoczny na zdjęciu pomalował twarz markerem, uzbroił się w wielki miecz i postanowił za jego pomocą walczyć o to, co dla każdego…

Zobacz również: Gadżetomania TV: Historia komputerowej myszki

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! Najlepsi szpiedzy świata. Polscy, rosyjscy i izraelscy agenci, którzy zmienili historię 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Biometria behawioralna: na nic TOR i szyfrowanie. Tożsamość online zdradzi nasze ciało Pierwszy robot zyskał samoświadomość? To nie Skynet, tylko teatrzyk dla gawiedzi