Na PlayStation VR będzie w co grać! Gogle otrzymają więcej gier niż niejedna konsola - zobacz zwiastuny

PlayStation VR jak konsola? Świadczy o tym nie tylko cena, ale też liczba gier.

PlayStation VR — gier nie zabraknie

PlayStation VR może kosztować tyle, co PlayStation 4 - zapowiedziało jakiś czas temu Sony, wprawiając w osłupienie graczy. Jak to? Tyle za “dodatek” do konsoli? Około 1500 zł za jeszcze jedno akcesorium? Wielu właśnie tak podchodzi do gogli VR i moim zdaniem to złe podejście. Mówimy o rewolucyjnej technologii, a nie zabawce w stylu PlayStation Move. Tak, wiem, że tak samo mówiło się o kontrolerach ruchu czy trybie 3D, ale jestem pewny, że tym razem do rewolucji dojdzie. A rewolucja tania być nie może, o czym swego czasu pisałem.

Łatwiej będzie przełknąć wysoką cenę, jeśli na PlayStation VR będzie w co grać. I wygląda na to, że Sony wytrąci przeciwnikom wirtualnej rzeczywistości argument sugerujący, że gier zabraknie. Jak policzył jeden z użytkowników Reddit, na PlayStation VR tworzy się około 60 gier! A przynajmniej o tylu wiemy, co oznacza, że tytułów jest dużo, dużo więcej. Na ich zapowiedzi jeszcze czekamy.

Oczywiście nie wszystkie powstają z powodu wirtualnej rzeczywistości. W wielu produkcjach — jak na przykład Gran Turismo Sport czy Tekkenie 7 - VR będzie dodatkiem. Nie wiemy jeszcze jak będzie działać i czy pozwoli na grę, czy może tylko na oglądanie powtórek. Na dodatek nie jest pewne, czy wszystkie niżej pokazane gry ukażą się w 2016 roku. Nie wiadomo też, które będą dostępne w chwili wydania PlayStation VR.

To nie zmienia jednak faktu, że PlayStation VR może mieć tak samo dobry, a nawet lepszy start niż wcześniejsze produkty Sony — z samymi konsolami włącznie! Gdy PlayStation 3 debiutowało w Stanach Zjednoczonych, w dniu premiery gracze mogli kupić 14 gier. W Europie liczba ta powiększyła się o 10 tytułów. Z kolei PlayStation 4 na start dostało 26 gier. Nie zdziwiłbym się, gdyby PlayStation VR mogło pochwalić się podobną liczbą, a nawet większą! Może się tak stać, bo wiele z niżej zaprezentowanych gier ma pojawić się w okolicach sugerowanej premiery gogli, czyli w pierwszej połowie 2016 roku.

Na pewno pobije przenośną konsolę Sony. 12 gier zachęcało do kupna PlayStation Vita — nie był to więc imponujący pakiet dla debiutanta. Jeszcze mniej gier dostało PlayStation Move. Słabe wsparcie na początku było więc zapowiedzią tego, że Sony bardzo szybko odpuści sobie te gadżety. Wiele wskazuje na to, że w przypadku VR tego błędu już nie powtórzą.

A czy PlayStation 4 poradzi sobie z grami VR? Nie. I dlatego w zestawie z PlayStation VR znajdziemy specjalną przystawkę, która wspomoże konsolę, dzięki czemu gry będą działały jak trzeba, nie tracąc na płynności.

PlayStation VR — w co zagramy?

Czy jest na co czekać? Odpowiedzią na to pytanie będą zwiastuny gier wykorzystujących PlayStation VR:

Zobacz również: Tech Heroes #1 - Sos Sosowski - Gadżetomania.pl

Atom Universe

Adrift

Allison Road

ARK: Survival Evolved

The Assembly

Battlezone

Bebylon Battle Royale

Crystal Rift

Danganrompa VR

DEAD OR ALIVE XTREME 3

Dead Secret

Dynasty Warriors 7 VR

The Deep

Dreams

Driveclub

The Earthlight Project

EVE: Valkyrie

Fated

Futuridium EP Deluxe

Futuridium VR

Get Even

GNOG

Godling

Gran Turismo Sport

Harmonix Music VR

Hatsune Miku Project

Headmaster

The Hum

IOMoon

JoysoundVR

Jurassic Encounter

Keep Talking and Nobody Explodes

Loading Human

The London Heist

Megaton Rainfall

Mind: Path to Talamus

Omega Agent

Paranormal Activity VR

P.O.L.L.E.N

The Playroom VR

Project CARS

Q.U.B.E.²

Radial-G

RIGS: Mechanized Combat League

Robinson: The Journey

Summer Lesson

Superhypercube

Surgeon Simulator

Synthesis Universe

Technolust

Tekken 7

Trackmania Turbo

Until Dawn: Rush of Blood

Vanguard V

VizionEck

Volume: Coda

War Thunder

Wayward Sky

World War Toons

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Konsole:

10 gier na PlayStation VR, na które warto czekać PlayStation 5? Nie sądzę, że powstanie PlayStation zaraz stuknie 20 lat. Wspominamy konsolę, która powstała... z czystej złośliwości Sprzęt, którego nie znacie. Zapomniane radzieckie konsole gier wideo Armiga i inne retro konsole to nostalgiczne oszustwo. Staroszkolne granie nie umarło Oculus Rift jednak trafi na PlayStation 4 i Xbox One? Dziwne losy growej wirtualnej rzeczywistości Konsole potrzebują większych nośników. Dziś Blu-ray to już za mało! LexiBook: przenośna konsola z Biedronki. Ma więcej gier niż Vita i grafikę jak na PlayStation 4 - jest się z czego śmiać? GTA V: porównanie grafiki. PC, PS4, Xbox One, PS3 i Xbox 360 PlayStation Flow to tylko żart. I szkoda! Ruch w rzeczywistości to postępy w grze Spotify wreszcie na PlayStation. Konsola centrum domowej rozrywki. Pecet niepotrzebny? PlayStation 4 i Xbox One. To nie jest generacja dla starych graczy Motion Tennis Cast: tenis dla każdego. Smartfony zabiją PlayStation Move i Kinecta PlayStation 3 i Xbox 360 przestają być potrzebne. Emerytura starej generacji coraz bliżej - i bardzo dobrze! Co z tego, że kosztuje ponad 11 tysięcy złotych. To stolik dla prawdziwego fana PlayStation! PlayStation 4 czy Xbox One? [Waszym zdaniem - podsumowanie] Sprzedaż na PC lepsza niż na Xbox One? To możliwe! Nadchodzą lepsze czasy dla pecetowców PlayStation 4 czy Xbox One? [Waszym zdaniem] Nowe PlayStation 4 i nowy Xbox One jeszcze w tym roku? Konsola, sprzęt na lata - to już nieaktualne Dlaczego ktoś to zrobił?! Rocznicowa edycja PlayStation 4 pokryta kryształami Swarovskiego wygląda okropnie! Killzone czy Halo? Nie musisz wybierać: PlayBox to laptop z PlayStation 4 i Xbox One!