Gadżetomania w 2020 roku. Jak będzie wyglądał świat za pięć lat?

Próbujemy przewidzieć, jak mogą wyglądać newsy w 2020 roku. Na poważnie.

Zdjęcie przyszłości pochodzi z serwisu shutterstock.com

Zdjęcie przyszłości pochodzi z serwisu shutterstock.com

ASZdziennik ostatnio próbował wyobrazić sobie, jak może wyglądać Polska w roku… 2205. Humorystyczna wizja zakładała, że w XXIII wieku polscy górnicy zastrajkują na Księżycu, a oszuści będą szukali naiwniaków na iPhone’a 100s bez folii. Temat szybko podłapali użytkownicy Twittera, dokładając swoje propozycje. Między innymi o przetargu na trzecią linię warszawskiego metra czy Podbeskidziu grającym w Lidze Mistrzów.

Odłóżmy jednak żarty na bok i zastanówmy się, jak naprawdę może wyglądać Polska i świat za pięć lat. Czyli w 2020 roku, w bardzo niedalekiej przyszłości. Zapraszamy na przegląd prasy z 2020 roku!

Szef wielkiego koncernu samochodowego jednak skazany. Winny śmiertelnemu wypadkowi: autonomiczne auto wjechało w grupę dzieci

Zdjęcie auta pochodzi z serwisu shutterstock.com

Dwa lata temu autonomiczne auto nie chciało doprowadzić do zderzenia z innym pojazdem tej samej marki. Omijając samochód, wjechało w grupę wracających ze szkoły uczniów podstawówki. Po trwającym dwa lata procesie, szef firmy postanowił wziąć winę na siebie. — W 2015 roku zapowiedziałem, że w razie wypadku, to my będziemy za wszystko odpowiedzialni. Uważam, że to najlepsza decyzja, muszę poddać się karze, tak jak obiecałem. Mimo nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, udowodniliśmy, że nasi kierowcy są zawsze bezpieczni — stwierdził prezes w komunikacie do mediów. Eksperci zauważyli, że katastrofa z udziałem autonomicznego pojazdu nie zaszkodziła marce. W ostatnich miesiącach sprzedaż takich aut wzrosła. Nic dziwnego: śmiertelny wypadek to dopiero trzecie takie zdarzenie w trzyletniej historii autonomicznych samochodów.

Wirtualna rzeczywistość pomaga Facebookowi

Rozmowy z wykorzystaniem gogli Oculus Rift spowodowały, że Facebook pobił kolejny rekord: w tym samym czasie zalogowanych było 4 miliardy użytkowników. Spora część z nich korzystała z nowej, wprowadzonej rok temu funkcji VR. Dzięki niej rozmowy można prowadzić w dowolnym miejscu na świecie. Awatary spotykają się ze sobą w wirtualnej rzeczywistości i rozmawiają tak, jakby naprawdę siedziały obok siebie.

Robot kandydatem na posła

Zdjęcie robota pochodzi z serwisu shutterstock.com

W Japonii posłem może zostać robot. Japończycy cenią jego poczucie humoru, luz i uważają, że jego poglądy są stonowane, obiektywne, zaś sam robot chce zawsze dążyć do kompromisu. Twórcy chwalą jego zaradność i podkreślają, że jest to model, który żadnej pracy się nie boi — przez dwa lata był recepcjonistą w jednym z zagranicznych hoteli.

Zobacz również: Toshiba Z830

Komputerowy Marlon Brando zdobywcą Oscara

Nominacja budziła wiele kontrowersji, ale kapituła nie miała żadnych wątpliwości — to Marlon Brando jak żywy. Komputerowa wersja aktora (twarz nałożono na dublera, głos przetworzono) doskonale odwzorowała jego zachowania, cechy charakterystyczne. Członkowie akademii nie mieli więc wątpliwości — Marlon Brando, mimo że nie żyje, musi zostać nagrodzony Oscarem. Komputerowy Brando w kategorii “najlepszy aktor” pokonał m.in. Leonardo Di Caprio. Krytycy filmowi zastanawiają się, jakie decyzje podejmie kapituła, gdy za dwa lata na ekrany wejdzie film, w którym wystąpią wyłącznie dawno nieżyjące gwiazdy kina: m.in. James Dean.

Wielki sukces PlayStation 4,5 — konsoli przypominającej peceta

Długo musieliśmy czekać na następcę PlayStation 4. Plotkowało się, że kolejna konsola Sony będzie wykorzystywać streaming, ale tak się jeszcze nie stanie. Według nieoficjalnych informacji, taki model może zostać wypuszczony dopiero w okolicach 2024 roku. W 2018 swoją premierę miała konsola modułowa. Na początku sprzęt dostępny był w trzech wariantach: ze słabszymi, średnimi i mocnymi podzespołami. Z czasem Sony wypuszczało kolejne procesory i karty graficzne — chętni mogli więc sprawić, że ich konsola działała lepiej i mogła uruchamiać gry z ładniejszą grafiką i większą płynnością. — Zdecydowaliśmy się na modułową konsolę, ponieważ chcieliśmy, żeby wszyscy gracze mogli cieszyć się grami w Full HD i 60 klatkami na sekundę — stwierdził prezes Sony, komentując rewelacyjne wyniki sprzedaży PlayStation 4,5. Konsolę kupiło 50 mln ludzi na całym świecie.

Potężny komputer mieszczący się w kieszeni

MiniPC wreszcie przestało oznaczać komputer, który nadaje się wyłącznie do prac biurowych. Najnowszy sprzęt dostępny w ramach Steam Machines pozwala na bezproblemowe odpalanie najnowszych gier — między innymi Wiedźmina 4 — mimo niewielkich rozmiarów. Komputer przypomina niewielką kostkę, mieści się w kieszeni i może być podłączony zarówno do komputera, jak i telewizora.

Na stadiony Euro 2020 nie można wnosić smartfonów

Zdjęcie stadionu pochodzi z serwisu shutterstock.com

Na meczach Euro 2020 nie można mieć ze sobą smartfona — taki komunikat wypuściła organizacja UEFA. Wszystko to ma związek z protestami stacji telewizyjnych, które ciągle tracą widzów. Coraz popularniejsze są “pirackie” transmisje, w których realizatorem są kibice siedzący na stadionie. Ci z najlepszymi miejscami umożliwiają oglądanie meczów w Sieci, w doskonałej jakości. Niektórzy transmitują je nawet w 360-stopniach, co odbiera widzów telewizyjnym stacjom.

Świat w 2020 roku? Czekamy na wasze propozycje newsów!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Polski smartfon. Czyli jaki? Co dwie pary oczu, to nie jedna. Jak sprawdzić co dzieje się w domu pod naszą nieobecność? LG zdobywa tytuł marki roku w konkursie Red Dot Award 2015!