MacBook Early 2016: lepsze procesory i jeszcze dłuższy czas działania

Apple postanowił zmodernizować serię swoich laptopów – poza wprowadzeniem do oferty nowego koloru, nowy MacBook zaoferuje mocniejsze procesory i wydajniejszy akumulator.

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. jakie kolory MacBooków są dostępne
 2. jak długo laptop Apple’a pracuje na akumulatorze
 3. co się zmieniło w modelu Early 2016
 4. jakie procesory są montowane w MacBookach

  MacBook czyli minimalizm

  Zaprezentowany przed rokiem laptop Apple’a wzbudził nieco kontrowersji. Z jednej strony oczarowywał smukłością, a minimalistyczna forma mogła przypaść do gustu wielu użytkownikom. Z drugiej strony nowy model był krytykowany przede wszystkim za niemal całkowitą rezygnację z umieszczonych w obudowie gniazd.

  W całym laptopie pozostało tylko jedno – USB 3.1 typ C, odpowiadające zarówno za zasilanie komputera, jak również ewentualną transmisję danych czy przewodowe podłączanie urządzeń peryferyjnych.

  Wartą wspomnienia funkcją, wprowadzoną w tamtym modelu, był również nowatorski trackpad, którego możliwości rozszerzono przez mechanizm, rozpoznający siłę nacisku.

  MacBook: wskaż zaznaczone na zdjęciu punkty, by dowiedzieć się więcej

  MacBook Eraly 2016: nowe procesory

  Jakie nowości wprowadzono w aktualnej wersji MacBooka? Modele, oznaczane jako Early 2016, są oferowane w dodatkowym kolorze – do srebrnego, złotego i szarego dołączyła również wersja różowa.

  Znacznie ciekawsze są jednak zmiany, których na pierwszy rzut oka nie widać. Apple wprowadził do swoich laptopów nowe procesory – serię Intel Core M z rodziny Broadwell zastąpił procesorami z rodziny Skylake. Dostępne są modele Intel Core m³-6Y30, m5–6Y54 i m7–6Y75.

  Lepszy akumulator

  Zmiana dotyczy również pojemności akumulatora, która zwiększyła się do 41,4 Wh (poprzednio było to 39,7 Wh). Z punktu widzenia użytkownika oznacza to dodatkową godzinę pracy laptopa – czas działania przy przeglądaniu internetu zwiększył się do 10 godzin, a przy oglądaniu filmów do 11 godzin.

  Ile kosztują nowe MacBooki?

  • MacBook z Core m³-6Y30 i dyskiem 256 GB: 6299 złotych
  • MAcBook z Core m5–6Y54 i dyskiem 512 GB: 7799 złotych
  • MacBook z Core m7–6Y75: na zamówienie

  Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: Adam Zdrójkowski – Fenomen kontrolera DualSense

  Podziel się:

  Przeczytaj także:

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

  Pokaż wszystkie komentarze

  Także w kategorii Laptopy:

  Acer ChromeBook Spin 11: wytrzymały laptop konwertowalny dla szkół Acer Predator 17X: laptop do gier z odblokowanym Intelem Kaby Lake i Geforcem GTX 1080 Panasonic Toughpad FZ-Q2: niezwykle wytrzymały konwertowalny laptop Lenovo X1 Carbon. Co nowego znajdziemy w ósmej generacji? Porsche Design Book One: zachwycający rywal Surface Booka GPD Win Max. Kolejne szczegóły specyfikacji i zdjęcia minilaptopa do gier. Będzie zauważalnie większy SurfaceBook Microsoftu w budżetowej wersji bez karty GeForce Lenovo ThinkBook Plus to laptop z dodatkowym ekranem z e-papieru. Czytnik e-ink w komputerze Graficznie zaawansowany - Lenovo ThinkPad X1 Extreme Nowy HP Chromebook 11 G5 w cenie 800 zł? Świetny hub dla Apple MacBooków. Odzyskaj utracone złącza bez uciążliwych przejściówek z DGRule Nowy Surface Book i7 - co cechuje ulepszoną hybrydę Microsoftu?