Fitbit Alta: sportowa opaska z ekranem OLED

Minimalistyczny smartband Fitbit Alta to sprzymierzeniec zdrowego trybu życia: sprawdzi, jak dużo się ruszamy i zwróci nam uwagę, gdy za długo siedzimy przed komputerem.

  1. Do czego przydaje się smartband?
  2. Czym wyróżnia się Fitbit Alta?
  3. Jak długo opaska może działać bez ładowania?

Smartband, który wygląda dobrze

Choć pod względem oferowanych funkcji monitor aktywności Fitbit Alta nie odbiega od rynkowego standardu, to zwraca uwagę dopracowanym wyglądem. Nic dziwnego –sądząc po bogactwie akcesoriów można się domyślać, że producent postanowił wyróżnić się wśród konkurentów nie tylko możliwościami, ale i wyglądem nowej, sportowej opaski.

Wygląda na to, że mu się to udało. Fitbit Alta wydaje się jednym z gustowniejszych gadżetów tej kategorii. Co istotne, wygląd opaski możemy łatwo dopasować do własnych preferencji, zmieniając nie tylko kolor, ale i materiał, z którego została wykonana – poza silikonem mamy do wyboru skórę oraz metal.

Co potrafi opaska sportowa Fitbit Alta?

Kluczowym elementem opaski jest miniaturowy ekran OLED, na tyle kontrastowy i jasny by zapewnić bezproblemowy odczyt nawet w słoneczny dzień.

Zobaczymy na nim nie tylko informacje na temat naszej aktywności, ale również powiadomienia z telefonu. Fitbit Alta współpracuje zarówno z iOS, jak i z Androidem oraz – co warte wspomnienia – również z mobilnym Windowsem.

Dzięki temu smartband powiadomi nas m.in. o przychodzących rozmowach i wiadomościach tekstowych, a za sprawą aplikacji mobilnej pozwoli śledzić na ekranie smartfona nasze postępy.

Bezobsługowy smartband

Co istotne, Fitbit Alta działa tak, jak powinien działać bezobsługowy smartband – bez angażowania naszej uwagi. Wystarczy po prostu mieć go na nadgarstku, a urządzenie samo rozpozna, co w danej chwili robimy.

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Asus Transformer

Nie ma potrzeby ręcznego przełączania czy wyboru aktywności – wystarczy po prostu biegać, maszerować, grać w tenisa, koszykówkę, pływać czy jeździć na rowerze. Fitbit Alta rozpozna naszą aktywność i umieści ją w zestawieniu, podsumowującym nasz wysiłek. Co więcej, według producenta urządzenie może działać bez doładowania nawet do pięciu dni.

Sportowy tracker w roli motywatora

Smartband zadba również o to, byśmy – np. pogrążeni w nauce czy pracy – nie zasiedzieli się zanadto. Dzięki wibracjom przypomni nam zalecanej, minimalnej dawce ruchu, wynoszącej około 250 kroków na godzinę.

Wartą wspomnienia funkcją jest również monitor snu, a także alarm wibracyjny. Urządzenie jest oferowane w kilku rozmiarach i wielu różnych kolorach. Na stronie producenta wyceniono je na 130 dolarów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić