BOSEbuild Speaker Cube: głośnik Bluetooth do samodzielnego montażu

Jak działa bezprzewodowy głośnik? To proste: nauczymy się tego, samodzielnie budując takie urządzenie. Jest to możliwe dzięki zestawowi BOSEbuild Speaker Cube.

BOSEbuild Speaker Cube

BOSEbuild Speaker Cube

  1. Jak działa głośnik?
  2. W jaki sposób powstaje dźwięk?
  3. Ile kosztuje głośnik Bluetooth?
  4. Dla kogo przeznaczony jest Bosebuild Speaker Cube?

Jak działają otaczające nas urządzenia?

Bardzo często otacza nas technologia, której nie rozumiemy. Urządzenia po prostu działają, a to, co dzieje się w ich wnętrzu dla wielu użytkowników pozostaje czarną magią. To znak czasów – korzystając z dobrodziejstw cywilizacji i żyjąc w rozwiniętym społeczeństwie możemy się specjalizować i nie musimy już znać się na wszystkim.

To jednak tylko jedna strona medalu. Jest i druga, w postaci przekonania, że warto wiedzieć jak najwięcej. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy i jaka wiedza może się nam przydać.
Problem polega na tym, że – przynajmniej w przypadku elektroniki – różne urządzenia coraz gorzej sprawdzają się w roli pomocy naukowych.

Steve Jobs mógł w latach dzieciństwa rozwijać swoją pasję, rozkręcając w garażu rodziców stare radia. Dzisiaj coraz więcej sprzętów nie daje takiej możliwości. Producenci często stosują trudne do demontażu obudowy i zintegrowane podzespoły, co podsyca powszechne przekonanie o planowym starzeniu produktów. Zamiast naprawiać uszkodzone gadżety najczęściej po prostu kupuje się nowe.

BOSEbuild Speaker Cube

Bose prezentuje głośnik Bluetooth

Na szczęście są wyjątki od tej reguły, czego przykładem jest głośnik firmy Bose, specjalizującej się w produkcji sprzętu audio. W jej ofercie znajdują się m.in. niewielkie, przenośne głośniki Bluetooth, a jeden z nich posłużył do opracowania ciekawego zestawu o nazwie BOSEbuild Speaker Cube.

Jest to gadżet zaprojektowany z myślą o młodszych użytkownikach. Zestaw pozwala na samodzielne złożenie głośnika Bluetooth, w czym pomoże aplikacja mobilna (na razie tylko na iOS) z instrukcją montażu.

Sama budowa głośnika nie stanowi wielkiego wyzwania i – jak zapewnia producent – powinien sobie z nią poradzić rozgarnięty 8-latek. Łączenie podzespołów jest pretekstem do tego, by pokazać i wyjaśnić, co znajduje się wewnątrz i w jaki sposób powstają słyszane przez nas dźwięki. Zadanie to ułatwia przezroczysta, podświetlana obudowa, pokazująca wnętrze gadżetu.

Zobacz również: Wideorecenzja: Toshiba Qosmio X770

BOSEbuild Speaker Cube

Najlepsza zabawka edukacyjna

Przyznaję, że pomysł bardzo przypadł mi do gustu – nauka przez zabawę to w przypadku młodszych użytkowników chyba najlepsza z możliwych metod. Mankamentem jest za to cena zestawu, wynosząca – bez kosztów wysyłki – 150 dolarów.

Jak za bezprzewodowy, niewielki głośnik to sporo, nawet jeśli jego producentem jest znana firma. Z drugiej strony – jeśli potraktujemy BOSEbuild Speaker Cube nie tylko jako przenośne źródło dźwięku, ale i inspiracji dla najmłodszych – propozycja Bose zaczyna prezentować się interesująco.

Tym bardziej, że słuchając muzyki, mały majsterkowicz będzie mógł wskazać na głośnik i obwieścić z dumą: ja to zrobiłem! W czasie, gdy podstawową zdolnością manualną stało się mazanie palcem po szklanym ekranie, to całkiem niezły powód do dumy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić