Niezbędnik gadżeciarza – co zapakować do walizki

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz na wakacje all inclusive, czy też survivalowy obóz przetrwania w puszczy lub dżungli, na pewno wakacyjny wyjazd obfitować będzie w chwile warte upamiętnienia. Oto lista gadżetów, których nie może zabraknąć w twojej walizce.

Kamerka 360 stopni

Kamerka 360 to gadżet pozwalający nakręcić film, który może być następnie wyświetlony za pomocą gogli VR. Na rynku dostępne są urządzenia rejestrujące obraz sferycznie, bądź tylko w poziomie bez rejestrowania obrazu z góry i z dołu. Rejestrowanie wakacyjnych wspomnień za pomocą tej technologii to sposób na wyjątkowo realistyczne filmy. Dobrym wyborem może być Samsung Gear 360, dysponujący jasnym obiektywem F2.0, nagrywający w rozdzielczości 3840 x 1920 oraz zapewniający zdjęcia 25,9 MP.

Kamerka 360 stopni sparowana ze smartfonem Samsung Galaxy umożliwia łatwą edycję i udostępnianie nagrywanych treści. Inne ciekawe propozycje to: urządzenie Bulb, wyposażone w 3 kamery o kącie widzenia 190 stopni, nagrywające w rozdzielczości do 2688p x 1344p przy 15 klatkach na sekundę oraz kamerka 360Cam, rejestrująca obraz także z dołu i góry, nagrywająca niemal pełną sferę.

Smartfon z dobrej jakości aparatem

Najnowocześniejszy nawet smartfon nie zastąpi tradycyjnego aparatu fotograficznego, jednak na rynku jest wiele produktów, które w tym względzie zbliżają się do ideału. Smartfony z wbudowanym zaawansowanym aparatem umożliwiają zapis fotografii w formacie RAV oraz rejestrację filmów w formacie UHD.

Dodatkowo, nowoczesne smartfony mają wbudowane aparaty o wysokiej rozdzielczości matrycy, dysponujące funkcją stabilizacji optycznej oraz dobrej jakości przesłoną. Samsung Galaxy S7 to, obok wcześniejszego modelu Samsung S6, jeden z najciekawszych modeli dla osób poszukujących smartfonu z aparatem o doskonałych parametrach. Zastosowano obiektyw o jaśniejszej przesłonie F 1.7 oraz duży rozmiar pikseli 1,4 µm w sensorze. Inną ciekawą opcją jest Sony Xperia X. Ten smartfon z kolei ma 23 megapiksele oraz wbudowaną opcję przewidywania ruchu, co pozwala na uzyskanie dużej głębi ostrości.

Kompaktowy aparat fotograficzny

Podczas wyboru aparatu fotograficznego, który masz zamiar zabrać ze sobą na wakacje, przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, w jaki sposób będziesz aparatu używać. Jeśli wybierasz się nad morze, przydatny może okazać się aparat wodoodporny. Jeśli zaś planujesz górskie wędrówki, aparat z szerokokątnym obiektywem do robienia zdjęć panoramicznych może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Podczas weekendowego city break przyda się kompaktowy aparat o jasnym obiektywie i przyzwoitej matrycy. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, jak na przykład wodoodporny do 30 metrów, dysponujący opcją 360 stopniowej panoramy Nikon Coolpix AW130 bądź też wyposażony w 1-calową matrycę, obiektyw 28–84 mm i światłem f/2.0–4.9 Canon PowerShot G9 X.

Zobacz również: Samsung Chronos 700Z5A

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić