Bagel: inteligentna taśma miernicza. Nawet nie udawaj, że jej nie chcesz!

Jak udoskonalić kieszonkową miarkę? Zamiast taśmy mierniczej można zastosować linkę. Dołożyć wyświetlacz. I rolkę. I laser! Oto Bagel: najwspanialsza taśma miernicza świata.

Miarka Bagel

Miarka Bagel

  1. Które gadżety są inteligentne?
  2. Jak najłatwiej zmierzyć nierówny odcinek?
  3. Czym zastąpić taśmę mierniczą?

Czy wszystkie gadżety musza być inteligentne?

Nie macie czasem wrażenia, że zbyt często przypisujemy banalnym w gruncie rzeczy przedmiotom „inteligencję”? Cudzysłów jest tu zamierzony, bo chyba tylko producenci różnych gadżetów wiedzą, co wspólnego z inteligencją ma fakt, że jakiś sprzęt jest podpięty do Internetu i można na nim uruchamiać aplikacje.

Zostawmy jednak marudzenie na boku, bo do inteligentnych zegarków, telefonów, domów i samochodów dołącza właśnie… taśma miernicza. To nie pomyłka! Taśma miernicza również może być inteligentna!

Tak przynajmniej twierdzą twórcy gadżetu o nazwie Bagel, którzy przekonują, że ich taśma to prawdziwe cudo technologii, spełnienie marzeń każdego gadżetomaniaka i prawdziwy sułtan wśród taśm. Na czym polega jej wyjątkowość?

Miarka Bagel

Trzy metody pomiaru

Bagel to tak naprawdę trzy urządzenia pomiarowe w jednym:

  • klasyczna miarka o długości 300 centymetrów, w której taśmę zastąpiono linką, a wynik pomiaru prezentowany jest na wyświetlaczu urządzenia;
  • rolka miernicza, przydatna w przypadku nieregularnych przedmiotów, gdzie taśma czy linka nie zapewniają wymaganej precyzji. Wystarczy przetoczyć miarkę przez mierzony odcinek, by na wyświetlaczu otrzymać jego długość. Można w ten sposób zmierzyć odległość do 999 centymetrów.
  • dalmierz laserowy, pozwalający na bezkontaktowe zmierzenie dystansu do przedmiotów, znajdujących się w odległości od 30 do 600 centymetrów.
Miarka Bagel

Zobacz również: Dell Inspiron Q15R

Poza wyświetleniem wyniku pomiaru na 0,96-calowym wyświetlaczu OLED o rozdzielczości 128 × 64 pikseli, Bagel pozwala na nagrywanie i przypisywanie do wyników notatek głosowych, zapisywanych w wewnętrznej pamięci o pojemności 32 MB, a także na współpracę ze smartfonem. Dzięki modułowi Bluetooth 4.0 miarka może również komunikować się z aplikacją mobilną i przesyłać do niej wyniki, a energię do działania zapewnia wbudowany akumulator Li-Po o pojemności 500 mAh, doładowywany za pomocą gniazda microUSB.

Przerost formy nad treścią: chcesz to mieć!

Bagel okazał się przebojem Kickstartera. Z planowanych 30 tys. dolarów jego projektanci zebrali ponad 800 tys., więc już teraz mogą mówić o dużym sukcesie. Zastanawia mnie jednak tak wielkie zainteresowanie kosztującym 90 dolarów gadżetem (w przedsprzedaży cena była oczywiście niższa, 49–79 dol.).

Jeśli ktoś całymi dniami wykonuje różne pomiary, to Bagel wydaje się pożytecznym, ułatwiającym życie narzędziem. Pozostaje pytanie, ile jest takich osób? Przypuszczam, że większość z wspierających miarkę na Kickstarterze należy do znacznie liczniejszej reszty, która raz na jakiś czas potrzebuje coś zmierzyć i w tym przypadku używanie takiego sprzętu przypomina strzelanie z armaty do wróbla.

Niby da się, do tego może być przy tym wiele zabawy i wszystko fajnie wygląda, ale czy na pewno ma sens? A z drugiej strony, czy fajne gadżety koniecznie muszą być do bólu rozsądne i racjonalne? Można uznać miarkę Bagel za przerost formy nad treścią, ale pokażcie mi gadżeciarza, który nie chciałby mieć jej w domu!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić