Brawo Polacy! Polski gadżet erotyczny doradzi, jak zwiększyć przyjemność z seksu

„Więcej ludzi uprawia seks, niż sport” - polski startup postawił wszystko na jedną kartę: zaprojektował tracker, mierzący aktywność seksualną użytkowników.

  1. Czego nie mierzą sportowe trackery?
  2. Jak poprawić jakość seksu?
  3. Jak działa urządzenie Lovely?

Kickstarter nie lubi gadżetów erotycznych?

50 tys. dolarów, nagroda za pierwsze miejsce w konkursie strtupów i – przede wszystkim – kontakty z inwestorami, gotowymi wesprzeć odważny projekt. Udział w konkursie Tech Open Air okazał się przełomem, dzięki któremu młoda, polska firma Lovely ma szansę wypłynąć na szerokie wody.

Sukces jest tym większy, że początkowo piętrzyły się przed nią trudności: Kickstarter odmówił rozpoczęcia kampanii crowdfundingowej, a użytkownicy konkurencyjnego Indiegogo nie docenili pomysłu. Czym Lovely usiłuje podbić świat?

Lovely: tracker mierzący aktywność seksualną

Dziełem polskiego startupu jest erotyczny gadżet o nazwie Lovely. Lovely jest nakładką na penisa, która monitoruje aktywność użytkownika w czasie seksu, a przy okazji – poprzez wibracje — stymuluje dodatkowo kobietę. W praktyce to odpowiednik niezliczonych sportowych trackerów, tylko zamiast kroków, sposobu biegania czy jakości snu monitoruje seks.

Dane są przesyłane do aplikacji mobilnej, w której partnerzy – już po stosunku – wybierają zastosowane pozycje oraz oceniają poziom własnej satysfakcji. Wszystko to ma na celu opracowanie spersonalizowanych wskazówek, które mają podnieść jakość życia seksualnego obojga partnerów.

Co istotne, Lovely nie jest wyłącznie dziełem entuzjastów nowych technologii – powstał po konsultacjach z seksuologami i specjalistami od motoryki ludzkiego ciała, co ma zagwarantować poprawną analizę zebranych danych i użyteczność udzielanych przez aplikację wskazówek czy sugestii, dotyczących nowych pozycji.

Zobacz również: Wideorecenzja: Lenovo IdeaPad U300

Kto podzieli się wynikami?

Prezentacja, którą Piotr Konik przygotował na Tech Open Air okazała się przekonująca – Lovely pokonał międzynarodową konkurencję i zdobył główną nagrodę. Kluczowe są jednak w tym przypadku wspomniane wcześniej kontakty z inwestorami, którzy uwierzyli w Lovely i zapewniając mu finansowanie sprawili, że gadżet niebawem ma trafić na sklepowe półki.

Oglądając prezentację Lovely i dedykowanej gadżetowi aplikacji uderzył mnie jednak brak jednej, istotnej funkcji. Czyżby twórcy Lovely zapomnieli, co stanowi o sile aplikacji takich, jak choć by Endomondo? Gadżet może być dopracowany, a udostępniane przez aplikację wskazówki użyteczne, ale czy w czasach, gdy życie wielu osób toczy się na Facebooku i Snapchacie, można liczyć na sukces, nie oferując użytkownikom funkcji „Udostępnij?”

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić