Słuchawki marzenie, czyli Denon AH-D7100

Denon AH-D7100 (fot. denon.com)

Denon AH-D7100 (fot. denon.com)

Denon właśnie wprowadził na rynek swój najnowszy topowy model – słuchawki snobistyczne, zbudowane ze skóry, mahoniu i włókna szklanego. Ile kosztują?

Nowy model Denona dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach – design, brzmienie — wszystko, czego można chcieć od dobrych słuchawek. Ale oferują też coś więcej – wrażenie luksusu i snobizmu.

AH-D7100 to typowy model nauszny. Za dobre brzmienie odpowiedzialne są 50-milimetrowe przetworniki, które zaopatrzono w membrany zbudowane z nanowłókien węglowych. Co to daje? Przede wszystkim niewiarygodne wręcz pasmo przenoszenia – 5 – 45 000 Hz.

Mały soundbar z idealnym dźwiękiem? Czy to możliwe?

Czułość jest na poziomie 110 dB/mW, a maksymalna moc wejściowa to 1800 mW. Impedancja wejściowa to 25 omów. Słuchawki są typowym modelem kablowym – w zestawie znajdują się dwa przewody – 1- oraz 3-metrowy. Ten pierwszy do zastosowań mobilnych, drugi do domowych. Rozwiązanie banalne, ale też bardzo przydatne.

Kompletny zestaw (fot. canon.com)

Czy słuchawki są ładne, to jak zwykle kwestia gustu. Są duże i bardzo szerokie, więc jako urządzenie przenośne średnio się nadają – na ulicy będzie się wyglądać po prostu głupio.

Jednak w tym modelu nie wygląd jest najważniejszy, ale świadomość, z czego są zrobione. Nauszniki wykonano ze skóry, a reszta konstrukcji to mahoń oraz włókno szklane. Cena? 1200 dolarów – czy to dużo, czy mało, oceńcie sami. Moim zdaniem zaskakująco mało. Oczywiście, jak za takie cudeńko.

Zobacz również: Wideorecenzja: Sony VAIO YB

Źródło: Nota katalogowa

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie!