Magiczny stół: fragment morskiego brzegu na środku pokoju

Projektant Alexandre Chapelin wykorzystuje do tworzenia swoich stołów naturalny kamień i niebieską żywicę. Efekt jest niesamowity: jego meble wyglądają jak postawiony na środku pokoju kawałek morza.

Ten artykuł ma 2 strony:

Alexandre Chapelin to twórca serii niezwykłych stołów o nazwie La Table. Ma ona podkreślać prostotę mebli, które swoim wyglądem nawiązują do fragmentu morskiego brzegu. Niesamowity efekt został uzyskany z zastosowania prostych materiałów – niebieskiej żywicy imitującej wodę i miękkiego kamienia – trawertynu.

Jest on łatwy w obróbce, a widoczne szczeliny i kawerny – puste przestrzenie – pozwalają na stworzenie iluzji piaszczystego wybrzeża. Twórca podkreśla przy tym, że każdy z przygotowanych przez niego stołów jest niepowtarzalny.

Za przyjemność codziennego obcowania z tymi przepięknymi meblami trzeba niemało zapłacić – najmniejszy z serii stolik o wymiarach 90 × 60 centymetrów został wyceniony na 5,5 tys. euro (prawie 24 tys. złotych). Największy z oferowanych stołów mierzy 3 metry długości i kosztuje 16 tys. euro, czyli około 69 tys. złotych.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

Justin.tv chce zarabiać dzięki transmisjom na żywo Stare, ale jare - reklamy gier sprzed lat Pipl - wyszukiwarka ludzi Heavy Rain - tajemnica ulicy Huntingdon/Wheatsheaf Lane ukryta w demie Stworzono pamięć komputerową w formie galaretki Najlepsze prezenty na walentynki. 10 pomysłów na obdarowanie ukochanej osoby UFC Undisputed 2010 - trailer PSP [wideo] niezłe wideo: teaser zwiastun Dragonball Jeden kabel odłączył od Sieci znaczną część Afryki Niesamowita animacja na silniku DirectX 11. Czy twórcy gier za mało się starają? Google: to prawda, przepłaciliśmy za YouTube Magia Photoshopa! Piękna modelka zmienia się w…