Magiczny stół: fragment morskiego brzegu na środku pokoju

Projektant Alexandre Chapelin wykorzystuje do tworzenia swoich stołów naturalny kamień i niebieską żywicę. Efekt jest niesamowity: jego meble wyglądają jak postawiony na środku pokoju kawałek morza.

Ten artykuł ma 2 strony:

Alexandre Chapelin to twórca serii niezwykłych stołów o nazwie La Table. Ma ona podkreślać prostotę mebli, które swoim wyglądem nawiązują do fragmentu morskiego brzegu. Niesamowity efekt został uzyskany z zastosowania prostych materiałów – niebieskiej żywicy imitującej wodę i miękkiego kamienia – trawertynu.

Jest on łatwy w obróbce, a widoczne szczeliny i kawerny – puste przestrzenie – pozwalają na stworzenie iluzji piaszczystego wybrzeża. Twórca podkreśla przy tym, że każdy z przygotowanych przez niego stołów jest niepowtarzalny.

Za przyjemność codziennego obcowania z tymi przepięknymi meblami trzeba niemało zapłacić – najmniejszy z serii stolik o wymiarach 90 × 60 centymetrów został wyceniony na 5,5 tys. euro (prawie 24 tys. złotych). Największy z oferowanych stołów mierzy 3 metry długości i kosztuje 16 tys. euro, czyli około 69 tys. złotych.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

„Truman Show” wciąż trwa. Tyle że z nami w roli głównej 10 najdziwniejszych instrumentów wykorzystanych w utworach rockowych Ethan - milioner dzięki iPhone'owi! Xbox One ma nowego szefa. Teraz najważniejsze będą już tylko gry? Nieskończona Opowieść z Michałem Witkowskim. Pisz opowiadanie ze znanym autorem i wygraj smartfony HTC Powrót mistrza horroru [zwiastun] W górach szaleństwa - ekranizacja marzeń? Zune Gears Of War 2 z bliska Brett Ratner oficjalnie reżyserem nowego Conana Facebook woła "zabijmy Berlusconiego!" Nowe informacje o Civilization 5 Użytkownicy nie lubią wersji "beta"?