AirPods – nowe, bezprzewodowe słuchawki Apple’a. Żegnaj, minijacku, nie jesteś już potrzebny

Plotki o rezygnacji Apple’a z minijacka okazały się prawdą, jednak firma z Cupertino poszła o krok dalej: zaproponowała nowe, bezprzewodowe słuchawki o nazwie AirPods.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jak nazywają się nowe słuchawki Apple'a?
  2. Do czego służy chip W1?
  3. Co różni AirPods od EarPods?

Żegnaj, minijacku!

Nie od dziś wiemy, że Apple nie lubi kabli – pozbywa się ich wszędzie, gdzie to możliwe, rezygnując z przewodowych interfejsów i złącz. Nie zawsze spotyka się to ze zrozumieniem wszystkich użytkowników, ale firmie z nadgryzionym jabłkiem w logo nie sposób odmówić konsekwencji.

Gdy kilka miesięcy temu pojawiły się plotki o rezygnacji Apple’a z kolejnego, przewodowego standardu, w postaci 3,5-milimetrowego złącza audio, broniłem tej decyzji. Sądząc po Waszych komentarzach dla wielu osób była ona jednak trudna do zaakceptowania, podobnie jak myśl, że do ładowania, wymiany danych i słuchania muzyki będzie teraz służyć jedyne gniazdo Lightning.

Po konferencji w San Francisco wszystko jest już jasne: Apple nie tylko rezygnuje z minijacka, ale pokazuje, że ma również chęć, by zerwać z tradycyjnymi, przewodowymi słuchawkami. I robi to w całkiem niezłym stylu!

Słuchawki AirPods

Okazuje się bowiem, że nowe, zaprezentowane przez Apple’a słuchawki AirPods to coś więcej, niż tylko następny zestaw słuchawek bez kabla. Zestaw o nazwie AirPods przypomina znane nam dobrze słuchawki EarPods, jednak brak przewodu to tylko jedna z wielu ważnych, choć niewidocznych na pierwszy rzut oka zmian.

Sercem słuchawek jest opracowany przez Apple’a chip o nazwie W1, kontrolujący ich pracę. To właśnie dzięki niemu oglądając coś na ekranie smartfona nie będziemy narzekać na rozmijanie się dźwięku i oglądanego obrazu.

Zobacz również: Ręczna drukarka 3D

Co więcej, każda ze słuchawek została wyposażona w czujnik podczerwieni i akcelerometr. Dzięki temu pierwszemu zestaw zawsze wie czy i ile słuchawek znajduje się w uszach użytkownika. Wystarczy je wyjąć, by zapauzować muzykę i ponownie włożyć do uszu, aby kontynuować odtwarzanie. Niektóre z funkcji – jak np. współpracę z Siri – będzie można w razie potrzeby dezaktywować za pomocą dotknięcia słuchawek.

Nowe funkcje słuchawek Apple’a

Nietypowe jest również etui na słuchawki – wystarczy je otworzyć, by sparować AirPods z urządzeniami przypisanymi do naszego konta iCloud, pracującymi pod kontrolą iOS 10, watchOS 3 albo macOS Sierra.

Wbudowany akumulator pozwala na 5 godzin rozmów lub słuchania muzyki. Dodatkowy zapas energii znajduje się w etui – włożone do niego AirPods są automatycznie doładowywane. W tym przypadku zapas energii pozwala na 24-godzinne korzystanie ze słuchawek.

Rynkowa premiera słuchawek AirPods została zapowiedziana na koniec października. W sklepie Apple’a zostały wycenione na 159 dolarów.

I choć słuchawki zapowiadają się ciekawie, to męczy mnie jedna wątpliwość: nie macie wrażenia, że mężczyźni z AirPodsami w uszach będą wyglądali jakby nosili tandetne, białe kolczyki?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić