4 rzeczy, których nie wiedziałeś o swoim telewizorze Full HD

Telewizora używasz tylko do oglądania filmów i wydarzeń sportowych? A może jedynie sporadycznie podłączasz do niego komputer lub konsolę? Jakie jeszcze funkcje może pełnić telewizor? Jeśli posiada funkcję Smart TV, rozpościera się przed tobą spektrum możliwości wykorzystania odbiornika.

Zobacz, jak jeszcze może się sprawdzić telewizor w twoim domu. Od Smart TV aż po nowoczesną, designerską ozdobę salonu – oto funkcje, które kryje odbiornik Full HD.

Szybka łączność między urządzeniami

Jeśli posiadasz model umożliwiający udostępnianie treści pomiędzy urządzeniami mobilnymi a telewizorem, możesz urozmaicić każdą rodzinną imprezę lub spotkanie towarzyskie. Z łatwością pokażesz filmy lub zdjęcia na dużym ekranie. Funkcję Quick Connect (szybkie połączenie) ma na przykład telewizor Samsung Full HD. Udostępnianie działa w obie strony – łącząc telewizor z tabletem lub smartfonem w prosty sposób przeniesiesz obrazy z ekranu na swoje urządzenie. To przydatna funkcjonalność szczególnie wtedy, gdy musisz na chwilę opuścić pomieszczenie, a nie chcesz rezygnować z oglądania filmu lub meczu.

Sterowanie głosem

Nowoczesne telewizory posiadają nie tylko możliwość sterowania za pomocą smartfona wyposażonego w odpowiednią aplikacje, która umożliwia wykorzystanie telefonu jako pilota. Na rynku pojawiły się także modele, w których możesz sterować Smart TV za pomocą poleceń głosowych. Taką funkcję ma na przykład telewizor Samsung Full HD. Niektóre modele telewizorów Sony mają natomiast opcję wyszukiwania głosowego. Pozwala ona na zadanie pytania, przykładowo na temat prognozy pogody bądź poszukiwanego programu telewizyjnego. Wyszukiwanie głosowe pozwoli sprawnie znaleźć odpowiedź. Ten bardzo wygodny sposób nawigacji między kanałami to nie tylko ciekawa innowacja, ale i realny czynnik wpływający na komfort użytkowania sprzętu.

Aplikacja dla fanów sportu

Istnieje kilka aplikacji dedykowanych kibicom piłkarskim, przeznaczonych na urządzenia kompatybilne z telewizorami z funkcją Smart TV. Przykładem jest aplikacja Goal+, która pozwala na wyświetlanie analiz meczu oraz nagrania strzałów w 3D. Dzięki aplikacji można przeanalizować zarówno celne, jak i niecelne uderzenia na bramkę. Dodatkowo użytkownicy mają możliwość analizy profili poszczególnych drużyn i zawodników, a także porównać ich statystyki. Z aplikacji mogą korzystać ci użytkownicy, którzy posiadają telewizor Samsung Full HD lub inny zgodny ze smartfonami produkcji koreańskiego giganta.

Design dostosowany do wnętrza

Dostępne na rynku telewizory charakteryzują się bardzo ciekawym designem. Opływowe kształty, design 360 stopni, brak ramki – to tylko niektóre pomysły projektantów. Panasonic na przykład na targach CES przedstawił prototyp modelu, którego ekran jest przezroczysty. W trybie stand-by takie urządzenie może z powodzeniem imitować witrynę w komodzie. Nowoczesny telewizor może być zatem interesującym gadżetem, zdobiącym salon.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

IKEA Uppleva: produkowany w Polsce telewizor ze sklepu meblowego Młoda kobieta (!) z wielkiego miasta. Wiemy już, kim jest Polak bez telewizora Internet miał zabić telewizję. Sprawił, że stała się dużo lepsza Nawet dziś ludzie nie rozumieją, że telewizor to nie tylko telewizja. 4K naprawdę ma sens Xiaomi nie zwalnia tempa. Nowy, duży telewizor wreszcie w Polsce "U nas na wiosce był jeden telewizor" - wywiad z Kubą Błaszczykowskim TCL zwróci pieniądze za telewizor - nawet 1200 złotych! Amazon Prime Video za darmo dla wszystkich abonentów Play i z publicznie dostępnymi filmami dla dzieci Zbyt mały telewizor? Samsung da więcej czasu do namysłu zanim go zwrócisz Android TV w OnePlus TV będzie dostawać aktualizacje co najmniej przez 3 lata Tunel składający się z 216 telewizorów LG OLED robi kosmiczne wrażenie! [wideo] CES 2021. Samsung szykuje rewolucję w telewizorach

Popularne w tym tygodniu:

Samsung zapowiada pilota, którego będzie można naładować energią słoneczną