4 rzeczy, których nie wiedziałeś o swoim telewizorze Full HD

Telewizora używasz tylko do oglądania filmów i wydarzeń sportowych? A może jedynie sporadycznie podłączasz do niego komputer lub konsolę? Jakie jeszcze funkcje może pełnić telewizor? Jeśli posiada funkcję Smart TV, rozpościera się przed tobą spektrum możliwości wykorzystania odbiornika.

Zobacz, jak jeszcze może się sprawdzić telewizor w twoim domu. Od Smart TV aż po nowoczesną, designerską ozdobę salonu – oto funkcje, które kryje odbiornik Full HD.

Szybka łączność między urządzeniami

Jeśli posiadasz model umożliwiający udostępnianie treści pomiędzy urządzeniami mobilnymi a telewizorem, możesz urozmaicić każdą rodzinną imprezę lub spotkanie towarzyskie. Z łatwością pokażesz filmy lub zdjęcia na dużym ekranie. Funkcję Quick Connect (szybkie połączenie) ma na przykład telewizor Samsung Full HD. Udostępnianie działa w obie strony – łącząc telewizor z tabletem lub smartfonem w prosty sposób przeniesiesz obrazy z ekranu na swoje urządzenie. To przydatna funkcjonalność szczególnie wtedy, gdy musisz na chwilę opuścić pomieszczenie, a nie chcesz rezygnować z oglądania filmu lub meczu.

Sterowanie głosem

Nowoczesne telewizory posiadają nie tylko możliwość sterowania za pomocą smartfona wyposażonego w odpowiednią aplikacje, która umożliwia wykorzystanie telefonu jako pilota. Na rynku pojawiły się także modele, w których możesz sterować Smart TV za pomocą poleceń głosowych. Taką funkcję ma na przykład telewizor Samsung Full HD. Niektóre modele telewizorów Sony mają natomiast opcję wyszukiwania głosowego. Pozwala ona na zadanie pytania, przykładowo na temat prognozy pogody bądź poszukiwanego programu telewizyjnego. Wyszukiwanie głosowe pozwoli sprawnie znaleźć odpowiedź. Ten bardzo wygodny sposób nawigacji między kanałami to nie tylko ciekawa innowacja, ale i realny czynnik wpływający na komfort użytkowania sprzętu.

Aplikacja dla fanów sportu

Istnieje kilka aplikacji dedykowanych kibicom piłkarskim, przeznaczonych na urządzenia kompatybilne z telewizorami z funkcją Smart TV. Przykładem jest aplikacja Goal+, która pozwala na wyświetlanie analiz meczu oraz nagrania strzałów w 3D. Dzięki aplikacji można przeanalizować zarówno celne, jak i niecelne uderzenia na bramkę. Dodatkowo użytkownicy mają możliwość analizy profili poszczególnych drużyn i zawodników, a także porównać ich statystyki. Z aplikacji mogą korzystać ci użytkownicy, którzy posiadają telewizor Samsung Full HD lub inny zgodny ze smartfonami produkcji koreańskiego giganta.

Design dostosowany do wnętrza

Dostępne na rynku telewizory charakteryzują się bardzo ciekawym designem. Opływowe kształty, design 360 stopni, brak ramki – to tylko niektóre pomysły projektantów. Panasonic na przykład na targach CES przedstawił prototyp modelu, którego ekran jest przezroczysty. W trybie stand-by takie urządzenie może z powodzeniem imitować witrynę w komodzie. Nowoczesny telewizor może być zatem interesującym gadżetem, zdobiącym salon.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

Telewizory CRT jeszcze wrócą. Tak jak NES i inne stare technologie Telewizory 8K od stycznia w sklepach. Znamy specyfikację Panasonic Viera DX700E: ciekawie wyglądający telewizor z HDR Nie masz jeszcze telewizora 4K? TVP daje dobry powód, żeby go kupić Netflix już na telewizorach LG Smart TV. Oto 5 spolszczonych seriali, które warto obejrzeć Canal+ z nowym kanałem 4K. Fani sztuki będą zachwyceni 6 cech, jakie powinien posiadać współczesny telewizor Telewizory LG OLED 4K z funkcją HDR są już blisko. Co powinieneś wiedzieć o tej technologii? Samsung KS7000: najtańszy telewizor z flagowej linii SUHD 2016 Polska premiera telewizorów LG OLED TV 4K na rok 2016 [wideo] LG Super UHD 4K – najlepszy telewizor na Euro 2016 LG SUPER UHD - nowa linia telewizorów debiutuje na CES 2016

Popularne w tym tygodniu:

ISE 2020: Samsung prezentuje ekran The Wall for Business o przekątnej niemal 15 metrów!