Tydzień z Gadżetomanią. 7 dobrych powodów, dla których warto nas czytać

W co zagramy na Playstation VR i jak uratować ludzkość przed morderczą epidemią? To tylko niektóre pytania, nad którymi zastanowimy się wspólnie w tym tygodniu.

Genialny reżyser, Alfred Hitchcock żartował, że film powinien zaczynać się trzęsieniem ziemi, a później napięcie powinno rosnąć. Zaczynający się właśnie tydzień wygląda tak, jakby scenariusz dla niego napisał sam mistrz suspensu!

Już jutro premiera gry „Rise of Tomb Raider” – wyjątkowego, rocznicowego wydania, uświetniającego okrągła, dwudziestą rocznicę kultowej serii. Dzielna Lara Croft od dwóch dekad bawi i fascynuje, a więcej na jej temat znajdziecie w naszej serii „20 lat Tomb Raidera”.

Pojutrze, na zaproszenie Nvidia, sprawdzimy jak działa Ansel, czyli zrzuty ekranowe nowej generacji, i wypróbujemy najnowsze laptopy, korzystające z technologii tej firmy.

Nie przegapimy również oficjalnego debiutu Playstation VR – na rynku rozwiązań i platform wirtualnej rzeczywistości robi się coraz ciaśniej, a propozycja Sony z pewnością należy do tych, które mogą na nim mocno namieszać.

Zajmiemy się również nadchodzącą apokalipsą, czyli ekranizacją „Inferno” Dana Browna. Gdy przeniesieni z książki na duży ekran bohaterowie po raz kolejny będą próbowali uratować świat, my zastanowimy się nad mechanizmem powstawania epidemii i działaniem broni biologicznej.

Oprócz tego czeka nas – długo odwlekana, za co przepraszam zainteresowanych – publikacja zestawienia najciekawszych czytników e-booków, propozycje wartych uwagi, elektronicznych gadżetów do domu, a także porządna porcja aktualności i komentarzy na temat sprzętowych nowinek i wszystkiego, co w świecie technologii ważne i ciekawe.

Zobacz również: Pierwszy telewizor OLED Ultra HD 4K

A jeśli z jakiegoś powodu umknęły Wam najważniejsze wydarzenia i artykuły ostatniego tygodnia, krótkie przypomnienie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot