Mały soundbar z idealnym dźwiękiem? Czy to możliwe?

Fot. martinlogan.com

Fot. martinlogan.com

Firma MartinLogan twierdzi, że właśnie udało się jej to osiągnąć. Najnowszy produkt z linii Motion – model Vision, to pięciokanałowy soundbar do powieszenia bezpośrednio pod telewizorem.

Urządzenie zdecydowanie nie należy do dużych głośników: jego wymiary to tylko 12,7 x 101,3 x 14,8 cm, a waga to 9,3 kg. Jednak elementy składowe robią wrażenie.

Panel wyposażono w trzy tweetery, cztery woofery o średnicy 4 cali, a także DSP oraz siedem wzmacniaczy cyfrowych, których łączna moc to 100 W.

Zakres przenoszonych częstotliwości może nie jest specjalnie imponujący (patrząc z dołu: 43 – 23 000 Hz), ale zamysłem producenta jest, aby Vision współpracował w zewnętrznym subwooferem. W tym celu wyposażony został w analogowe złącze RCA oraz w bezprzewodowy system SWT-2, pozwalający na podłączenie dedykowanego bezprzewodowego sprzętu.

Mały i drogi, ale czy zastąpi głośniki w TV? (fot martinlogan.com)

Urządzenie wyposażono w komplet złączy audio — zarówno cyfrowych, jak i analogowych — są więc: dwa optyczne SPDIF, 1 x coaxial SPDIF oraz para analogowych RCA (chinch).

Bezprzewodowy subwoofer sterowany tabletem

Cena rynkowa sprzętu jest dość wysoka – 1500 dol. Sporo, jak za soundbara. Czy faktycznie zapewni on tak doskonałą jakość dźwięku, jak twierdzi producent? Niestety trochę w to wątpię. Przecież praw fizyki nie da się oszukać… Ale klientów już tak.

Zobacz również: Samsung Chronos 700Z5A

Źródło: MartinLogan

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie!