Niewrażliwa na przebicia opona rowerowa Nexo. Nigdy więcej pompowania!

Zamiast męczyć się z łatkami i zestawami naprawczymi, możemy mieć święty spokój. Opony Nexo to spełnione marzenie rowerzystów: są trwałe, dobrze amortyzują, a przy tym są niewrażliwe na przebicia.

  1. Czy istnieją opony niewrażliwe na przebicie?
  2. Czym opony Nexo różnią się od zwykłych?
  3. Ile kilometrów można przejechać nie martwiąc się o ciśnienie powietrza?

Chyba każdy, komu zdarza się jeździć rowerem, miał kiedyś do czynienia z przebitym kołem. Nie stanowi to problemu, jeśli mamy przy sobie zapasową dętkę albo zestaw naprawczy, ale naprawa uszkodzenia w przygodnych warunkach zazwyczaj nie należy do przyjemności.

Na szczęście pojawiają się rozwiązania, które mogą ułatwić nam życie – od niemal bezobsługowych zestawów naprawczych, poprzez miniaturowe i superlekkie zestawy narzędzi, które możemy mieć zawsze przy sobie, po pomysły, które na dobre usuwają nie tylko skutki, ale i przyczyny problemu.

Nexo – opony bez powietrza

Przykładem jednego z nich jest opona Nexo. Jej twórcy rozpoczęli niedawno zbiórkę na Kickstarterze i choć minęło dopiero kilka dni, już dawno zebrali potrzebną do rozpoczęcia seryjnej produkcji kwotę 24,5 tys. dolarów. To dla nich dobry znak – jak widać na pokazane rozwiązanie jest spore zapotrzebowanie.

Co ciekawego oferują opony Nexo? To ażurowa konstrukcja, wykonana ze specjalnego, elastycznego i pamietającego kształt tworzywa, pełniącego rolę tradycyjnej opony. W środku zamiast sprężonego powietrza znajdziemy rodzaj kratownicy, a całość ma być wytrzymała i – co chyba najważniejsze – podobna pod względem właściwości do tradycyjnej opony.

To ważny szczegół, bo sam pomysł stojący z Nexo nie jest przecież niczym nowym – podobne koła i opony stosuje się od dawna w wielu branżach i pojazdach, jak choćby łaziki kosmiczne czy niektóre typy samochodów. Próbowano i z rowerami, jednak do tej pory konstrukcja była albo zbyt sztywna, zbyt nietrwała albo oferująca zbyt małą przyczepność.

Opony na 5 tys. kilometrów

Opona oferowana w dwóch wariantach (Ever Tires i Nexo) ma być inna. Poza komfortem i niewrażliwością na typowe uszkodzenia ma bowiem oferować sporą trwałość – 8 tys. kilometrów to wynik, przy którym cena opon, zaczynająca się od 90 dolarów za komplet, przestaje wydawać się wysoka.

Zobacz również: LG InnoFest

Dodatkowym atutem ma być waga porównywalna ze zwykłymi oponami i mniejsza, gdy uwzględnimy również wagę zapasowych części czy zestawu naprawczego, które będziemy mogli zostawić w domu. Pierwsze egzemplarze mają trafić do użytkowników na początku 2017 roku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić