Tydzień z Gadżetomanią #5. Darknet, czołgi i ubieralna elektronika, a do tego konkurs z VPN-ami do wygrania

Najbliższe dni to okazja do bliższego przyjrzenia się zagadnieniom, związanym z ubieralną elektroniką. Choć poświecimy sporo uwagi branży wearables, nie zaniedbujemy również innych kwestii. O czym przeczytacie na Gadżetomanii w tym tygodniu?

Technologie ubieralne to przyszłość elektroniki. Po etapach rozwoju gdy – jak komputery – działała obok nas, poprzez etap kiedy – jak smartfony – nosimy ją przy sobie nadszedł czas, gdy coraz więcej urządzeń pracuje w bezpośrednim kontakcie z naszymi ciałami.

Futurolodzy przekonują, że to tylko przejściowy etap na drodze do zatarcia granicy pomiędzy naszym ciałem a maszynami, jednak na razie granica ta jest dość wyraźnie zaznaczona.

O niej i o różnych urządzeniach, zaliczanych do elektroniki ubieralnej przeczytacie w tym tygodniu w naszym serwisie – w najbliższych dniach opublikujemy więcej artykułów, poświęconych wearables, zaczynając tym samym cykl tygodni tematycznych.

Nie znaczy to jednak, że zaniedbamy inne zagadnienia – w najbliższych dniach przeczytacie m.in. artykuł o Darknecie, wyjaśniający czym jest, jak działa i do czego służy część Internetu, określana taką właśnie nazwą.

Osoby troszczące się o swoją prywatność będą miały okazję wygrać abonament na VPN, a w serwisie, poza bieżącymi wiadomościami ze świata technologii, pojawi się również zapowiadany poprzednio tekst, poświęcony współczesnym czołgom.

Korzystając z okazji chcemy Wam również podziękować za śledzenie nas na Facebooku – liczba fanów profilu Gadżetomanii przekroczyła niedawno 35 tysięcy i rośnie w szybkim tempie. Dziękujemy!

Poniżej znajdziecie listę opublikowanych niedawno artykułów, których szkoda byłoby nie przeczytać:

Zobacz również: Gadżet tygodnia: Parrot AR Dron

Zobacz więcej artykułów z serii: Tydzień w Kosmosie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Najlepsze małe, bezprzewodowe głośniki. Co oferują Harman Kardon, Creative, Marshall i Polk Audio? Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Te samoloty mają nas bronić! Jakim sprzętem dysponuje polskie lotnictwo? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Zestawy Smart Home, na które stać każdego Polaka Opaski sportowe: którą wybrać? Przegląd activity trackerów Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50.

Popularne w tym tygodniu:

Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Najlepsze małe, bezprzewodowe głośniki. Co oferują Harman Kardon, Creative, Marshall i Polk Audio? Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień