Jesteś równie dziwny, jak użytkownicy Spotify? Serwis ujawnia nietypowe zachowania swoich słuchaczy

Koniec roku to dobry czas na podsumowania. Spotify zaczęło je wcześnie, ale w dobrym stylu: przedstawia najdziwniejsze zachowania swoich użytkowników.

  1. Dlaczego nie lubię Spotify?
  2. Jak reklamuje się Spotify?
  3. Co ciekawego zrobili w 2016 roku użytkownicy serwisu?

Nietypowa kampania reklamowa

Nie lubię Spotify. Owszem, słucham muzyki z tego serwisu, a nawet zdarza mi się opłacać abonament. Spotify i bliźniacze serwisy, jak choćby Tidal, są jednak dla mnie symbolem zmian, które – choć nieuchronne – nie wywołują u mnie entuzjazmu.

Chodzi nie tylko o zmniejszanie muzycznej różnorodności, ale przede wszystkim o zastąpienie własności prawem do czasowego korzystania i proces, któremu poświęciłem więcej uwagi w artykule „Pokolenie bez własności. Chciwe korporacje zabrały nam wszystko, a my się z tego cieszymy”.

Tym razem nie będę jednak na Spotify narzekał, ale — podobnie jak przy filmach o Metallice - pochwalę. Powód ku temu jest – jak sądzę – całkiem niezły. Wszystko za sprawą pewnej nietypowej kampanii reklamowej, podsumowującej trwający jeszcze w najlepsze 2016 rok.

Koniec dziwnego roku

Podsumowania, prezentowane przez różne firmy pod koniec roku bywają śmiertelnie nudne, ale Spotify w ciekawy sposób wyszło przed szereg. Serwis streamujący muzykę postanowił bowiem zareklamować się kampanią o tytule „Thanks 2016, It's Been Weird”.

Nie jest to jednak pusty slogan, bo w reklamach Spotify odwołuje się do nietypowych zachowań swoich użytkowników w ciągu ostatniego roku.

  • Jeden z nich 42 razy odtworzył w Walentynki utwór Sorry
  • 1235 mężczyzn doceniło playlistę Girls' Night
  • W czasie Brexitu 3749 brytyjskich użytkowników wysłuchało "It's the End of the World as we Know It"
  • Pewien użytkownik wysłuchał soundtracku z filmu "Hamilton" 5376 razy

Zobacz również: Niedocenione gry mijającej generacji

Serwis daje przy okazji – zapewne mimowolnie – doskonały dowód na to, że w czasach big data firmy, oferujące usługi w Internecie bez trudu wyłowią zarówno zachowania jakichś zbiorowości, jak i wskażą wśród dziesiątek milionów użytkowników tego jednego, którego zachowanie w jakiś sposób wyróżnia go z tłumu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

Najlepsze książki science fiction. Niezbędnik nie tylko dla wielbicieli gatunku 10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? 10 najciekawszych wynalazków MacGyvera: jak zbudować coś z niczego? Miecz świetlny. Wszystko o eleganckiej broni na bardziej cywilizowane czasy Steve Jobs: co wiesz o założycielu Apple’a? Fanboje odpowiadają na co najmniej 80 proc.! Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Billy Mitchell: pierwszy człowiek, który ukończył "Pac-Mana" Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Steampunk po polsku: mechanika i para zamiast elektryczności Wiedzę o broni palnej czerpiesz z filmów i gier? W takim razie nie wiesz niczego Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Magiczny stół: fragment morskiego brzegu na środku pokoju Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała Zwift - trening jako gra MMO. Z tą technologią ćwiczysz dłużej i wytrwalej Pecetowy hit na PS4: jak zepsuć konwersję? Czego brakuje grze Mount & Blade: Warband? Zaoszczędź na gadżetach w Black Friday To się nazywa sypialnia z widokiem! Ten hotel naprawdę istnieje Mokry sen gracza. 10 niedorzecznie wypasionych edycji kolekcjonerskich gier Najlepsze seriale anime na Netflix po polsku Apple prezentuje ostatni produkt 2016 roku. To książka za 1200 złotych. Upadli na głowę? „Legendy polskie: Operacja Bazyliszek”: jak przestałem się bać i uratowałem świat? Porno po polsku. Co, jak, gdzie i na czym lubią oglądać w Internecie Polacy? Thorgal jako serial? Jest spore prawdopodobieństwo, że to nie dojdzie to skutku Zachwycające, satelitarne zdjęcia naszej planety. Piękno widoczne z góry zapiera dech!