Portfel z wyświetlaczem E-Ink. Po co? Ten pomysł ma większy sens, niż się na początku wydaje!

Do czego może przydać się portfel z wyświetlaczem? Wbrew pozorom nie musi to być przerost formy nad treścią – pomysły na wykorzystanie wyświetlacza zaskakują pomysłowością.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Czy da się zastąpić portfel smartfonem?
  2. Do czego może przydać się ekran E-Ink?
  3. Jak działają profile inteligentnego portfela?

Kto potrzebuje portfela?

Jeśli ktoś uważa, że klasyczny portfel nie jest nam już potrzebny, bo przecież mamy smartfony, którymi i zapłacimy, i otworzymy drzwi, a nawet schowamy w nich dokumenty, to mam dla niego jedną radę: niech czym prędzej odstawi wielki kubek z latte, wyjdzie z kawowej sieciówki, kupi na drogę parę bułek i serek topiony, i idzie przed siebie.

Gdy będzie szedł wystarczająco długo, powinien spostrzec, że świat nie składa się z galerii handlowych, w powietrzu bywa więcej azotu, niż Wi-Fi, a portrety polskich władców – choć owszem, potrzebne coraz rzadziej – wciąż jeszcze działają zawsze i wszędzie, niezależnie od fochów terminali czy awarii łącza.

Wonder Wallet

Dlatego nie zaryzykuję wiele przypuszczeniem, że wciąż jeszcze większość z nas nosi przy sobie – poza telefonem – również klasyczny portfel. Twórcy gadżetu o nazwie Wonder Wallet wpadli na ciekawy pomysł, jak go sensownie unowocześnić.

Unowocześnieniem widocznym na pierwszy rzut oka jest spory ekran E-Ink na jednym z boków portfela, wyglądającego jak trochę ceglasty smartfon. Zanim pogardliwie wzruszycie ramionami, spieszę z wyjaśnieniem – w tym przypadku ekran E-Ink nie jest jedynie ozdobą i wydaje się mieć sens większy, niż wyświetlanie jakiegoś obrazka.

Do czego przyda się wyświetlacz?

Owszem, obrazki czy zdjęcia można rzecz jasna wyświetlać, ale portfel potrafi znacznie więcej. Jedną z jego funkcji jest bowiem – po sparowaniu ze smartfonem – tworzenie automatycznych profili.

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Dzięki temu np. po wejściu do Biedronki na portfelu automatycznie wyświetli się nam numer i kod paskowy naszej karty lojalnościowej albo lista zakupów, w kawiarni rozkład reszty dnia, po wejściu do metra plan miejskiej komunikacji, a po przekroczeniu granicy Korei Północnej wyrazy uwielbienia dla Kim Dźong Una.

Co więcej, portfel podniesie alarm, gdy utraci łączność ze smartfonem, a gdy mimo tego gdzieś przepadnie, na ekranie wyświetli się komunikat z informacją dla znalazcy.

Obiecujący gadżet

Wszystko to – przynajmniej na etapie planów i prezentacji – zapowiada się całkiem interesująco, choć nie ukrywam, że wielkość i kanciaste kształty portfela budzą moje obawy o wygodne noszenia go w kieszeni. Zastanawia mnie również brak wsparcia dla IFTTT – współpracą z tą platformą skokowo zwiększyłaby przecież możliwości urządzenia.

Niezależnie od tego Wonder Wallet zapowiada się całkiem ciekawie. Jego twórcy szukają szczęścia na Kickstarterze i dotychczasowa dynamika zbiórki pozwala przypuszczać, że ta zakończy się sukcesem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pierwsze portfele, których cena zaczyna się od 55 dolarów, trafią do użytkowników w maju 2017 roku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot