Leaf: domowa fabryka marihuany sterowana smartfonem, czyli plug-and-plant

Uprawa konopi może być wyjątkowo prosta: powstał sprzęt, dzięki któremu roślina wzrasta w izolowanym środowisku i kontrolowanych warunkach, a właściciel może ją podziwiać dzięki transmisji wideo.

Lef

Lef (GetLeaf.co)

  1. Jak technologia zastępuje wiedzę i doświadczenie?
  2. Domowa uprawa konopi
  3. Jak działa automatyczny ogrodnik?

Technologia upraszcza życie

Inteligentne urządzenia coraz częściej są w stanie wyręczyć nas w czynnościach, które do niedawna wymagały sporej wiedzy i doświadczenia. To, co przed laty było domeną pasjonatów, dzisiaj jest dostępne dla każdego.

Przykładem może być choćby domowe warzenie piwa – wystarczy kupić urządzenie o nazwie Artbrew, wsypać zgodnie z instrukcją składniki i wcisnąć przycisk, a następnie śledzić postępu produkcji w aplikacji na smartfonie.

Choć można narzekać, że cała zabawa została w ten sposób pozbawiona magii, to nie ulega wątpliwości że jest to rozwiązanie bardzo wygodne.

Co wytwarza się z konopi?

To samo zjawisko dotyczy również ogrodnictwa – na rynku jest coraz więcej automatów do upraw hydroponicznych, które można ustawić sobie choćby w kuchni, by niebawem cieszyć się np. świeżymi ziołami.

Podobną wygodę oferują nam twórcy urządzenia o nazwie Leaf, przypominającego wyglądem i rozmiarami niewielką lodówkę. Różnica polega na tym, że zamiast pietruszki mamy wyjątkową możliwość prowadzenia automatycznej uprawy konopi, z której – jak z zaskoczeniem dowiadywali się niegdyś czołowi politycy – otrzymuje się marihuanen.

Odłóżmy jednak żarty na bok: warto zaznaczyć, że w Polsce wykorzystanie tego, wycenionego na 3 tys. dolarów sprzętu zgodnie z przeznaczeniem oznaczałoby – przynajmniej na razie – łamanie prawa. W wielu krajach świata Leaf może jednak być zwykłym, domowym gadżetem, upraszczającym życie. Co potrafi ten sprzęt?

Zobacz również: Niesamowity telewizor Samsunga: 110 cali, UHD

Automatyczny ogrodnik

Jego zadaniem jest całkowita automatyzacja uprawy. Roślina wzrasta w odizolowanym środowisku, gdzie automat dba o odpowiednie nawadnianie, nawożenie, wilgotność, temperaturę i dostęp światła, a także umożliwi podziwianie naszej rośliny poprzez wbudowaną kamerę, transmitującą obraz do dedykowanej aplikacji.

Poprzez aplikację użytkownik ma również możliwość modyfikowania warunków uprawy, a nawet – gdy uzna, że nadszedł czas zbiorów – ususzenia zawartości.

Twórcy sprzętu przypominają również, że Leaf nie musi służyć wyłącznie do uprawy konopi, zwłaszcza, jeśli miałaby to być uprawa niezgodna z prawem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by użytkownik zasiał w nim bazylię, tymianek albo inne, równie ekscytujące zioła – lista potencjalnych upraw, umieszczona n stronie producenta, wygląda imponująco.

Warto również zauważyć, że po ujawnieniu projektu zainteresowanie urządzeniem okazało się tak duże, że strona GetLeaf.co jest w chwili pisania tych słów niedostępna. Wygląda zatem na to, że ogrodnictwo to wyjątkowo pasjonująca dziedzina. Choć bywa kojarzone głównie z emerytowanymi działkowcami to – jak widać – ekscytuje również entuzjastów nowych technologii.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Najlepsze małe, bezprzewodowe głośniki. Co oferują Harman Kardon, Creative, Marshall i Polk Audio? Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Te samoloty mają nas bronić! Jakim sprzętem dysponuje polskie lotnictwo? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Zestawy Smart Home, na które stać każdego Polaka Opaski sportowe: którą wybrać? Przegląd activity trackerów Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50.

Popularne w tym tygodniu:

Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Najlepsze małe, bezprzewodowe głośniki. Co oferują Harman Kardon, Creative, Marshall i Polk Audio? Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień