Tydzień z Gadżetomanią #6. Polak, który wynalazł telewizję i najciekawsze premiery sprzętowe 2016 roku

W tym tygodniu poświęcimy uwagę urządzeniom, przed którymi statystyczny Polak każdego dnia spędza 4,5 godziny. Telewizory to jednak nie wszystko! Zaprezentujemy również najnowocześniejszą broń świata i przyjrzymy się tegorocznym premierom sprzętu. Co jeszcze zaplanowaliśmy dla Was na najbliższe dni?

Święta coraz bliżej, a jeśli święta, to oczywiście Kevin, który – wybaczcie suchara — nie był sam w domu, bo przecież ktoś go ciągle filmował. A jeśli Kevin, to na jakimś, większym lub mniejszym ekranie. Przedświąteczny czas to świetna sposobność ku temu, by poświęcić nieco uwagi telewizorom.

W tym tygodniu przeczytacie u nas o Polaku, który wynalazł telewizję. Zastanowimy się wspólnie nad tym, jaki typ ekranu oferuje najlepszą jakość i co może być konkurencją dla technologii OLED. Pokażemy również najciekawsze modele telewizorów w historii, sprawdzimy także aktualną ofertę i modele, które opłaca się kupić.

Oprócz tego zajmiemy się zagadnieniem Smart TV – istniejącymi platformami i przystawkami, oferującymi funkcje smart również posiadaczom zwykłych telewizorów.

Telewizory to jednak nie wszystko! Pojawi się – w końcu! – zapowiadany od dawna tekst czołgowy, a także kolejny odcinek „Szafy gracza”, tym razem poświęcony grze Shadow Tactics. Nie zabraknie również rozważań o wpływie technologii na naszą prywatność i człowieczeństwo, czyli kolejnego odcinka cyklu „Rozdziobią nas kruki i drony”.

Do tego – jak zawsze – przegląd najciekawszych premier i urządzeń, a także nowe doniesienia na temat Cryteka i dalszych losów tego zasłużonego studia.

A jeśli z jakiegoś powodu nie mieliście okazji rzucić okiem, koniecznie przeczytajcie wybór naszych artykułów z ostatniego tygodnia!

Zobacz również: Niełatwe sprawy: monitor Philips 21:9

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot