Xperia Ear Open Style: bezprzewodowe słuchawki z asystentem głosowym

„Mam i ja!” Wygląda na to, że coraz więcej producentów sprzętu chce takimi słowami odpowiedzieć na pytanie o własnego asystenta głosowego. Do grona oferującego takie usługi dołączyła firma Sony, która zaprezentowała bezprzewodowe słuchawki z autorskim asystentem. Co ciekawego potrafią?

Asystent głosowy Sony

Urządzenie zostało zapowiedziane na ubiegłorocznych targach MWC i doczekało się prezentacji w czasie IFA 2016. Słuchawki Sony Ear zwracają uwagę nie tylko minimalistycznym wzornictwem, ale przede wszystkim tym, co niewidoczne – autorskim rozwiązaniem o nazwie Sony Agent, dostępnym również w postaci huba, zarządzającego inteligentnym domem.

Asystent głosowy Sony rozumie nie tylko polecenia wydawane głosem, ale interpretuje także ruchy głowy użytkownika, oferując tym samym sterowanie gestami. Jest to możliwe dzięki wbudowanym akcelerometrom i żyroskopowi. Poza przypomnieniami i wskazówkami, wygłaszanymi wprost do ucha użytkownika, słuchawki pozwalają – po sparowaniu z telefonem dzięki NFC – na nawiązywanie połączeń, wyszukiwanie informacji czy dyktowanie wiadomości.

Słuchawki wypełnione technologią

Co więcej, dzięki czujnikowi zbliżeniowemu słuchawki wiedzą, kiedy użytkownik z nich korzysta i aktywują się po włożeniu do ucha. Wisienką na torcie jest gustowne etui, będące zarazem ładowarką oraz długi czas pracy, pozwalający na korzystanie ze słuchawek nawet przez cały dzień.

Sony Ear nie są jednak ostatnim słowem japońskiego producenta. Podczas tegorocznych targów mobilnej elektroniki WMC 2017, Sony zaprezentowało nową, koncepcyjną wersję swojego asystenta.

Gadżet o nazwie Xperia Ear Open Style prezentuje się nieco okazalej, a to za sprawą dołączonego do słuchawki pałąka. Jego obecność sugeruje przeznaczenie sprzętu – pewne utrzymywanie słuchawki w miejscu jest szczególnie ważne w przypadku uprawiania różnych sportów.

To jednak nie wszystko – producent podkreślą w tym przypadku właściwość, która w innych okolicznościach bywa utrapieniem i z którą – choćby w słuchawkach z aktywnym tłumieniem hałasu MDR-1000X – w skuteczny sposób walczy.

Xperia Ear Open Style

Koncepcyjny sprzęt dla aktywnych

Tym razem brak separacji od odgłosów dobiegających z zewnątrz jest istotną zaletą. W tym wydaniu ma to sens – odcięcie użytkownika od bodźców dźwiękowych sprawdza się w warunkach odsłuchu prowadzonego w domu. Gdy poruszamy się po chodniku, biegamy w parku czy jedziemy na rowerze, zdecydowanie lepiej jest słyszeć, co dzieje się wokół nas.

Zobacz również: Samsung Chronos 700Z5A

Trudno ocenić sprzęt Sony wyłącznie na podstawie targowej prezentacji i materiałów prasowych Wygląda jednak na to, że japoński producent traktuje rozwój swojego asystenta całkiem serio i nie poprzestanie na jednym, pionierskim modelu. Dla nas, użytkowników, to dobra wiadomość – konkurencja między producentami i nowe rozwiązania w tej dziedzinie to najlepsze, czego możemy oczekiwać.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach GeForce GTX 1080 Ti: nowy Pascal o 35 proc. szybszy od GTX 1080 Najciekawsze z dostępnych w polskich sklepach obudów dla płyt mini ITX Mokuru: zaskakująco prosta zabawka nowym hitem Kickstartera Rhinos: najbardziej wytrzymałe bezprzewodowe słuchawki na świecie „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Mobilność czy wygoda? Możesz mieć wszystko: poznaj warte uwagi notebooki 2w1 Razer Power Bank: czas pracy laptopa Blade Stealth wydłużony o 6 godzin Raport Avecto: jedno ustawienie w Windowsie wyklucza 94% zagrożeń Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Foxshot: tę miniaturową kamerę FullHD przymocujesz do każdej powierzchni Pomyślny test zaawansowanego drona jako pomocnika kuriera UPS Pierwsze procesory AMD Ryzen już oficjalnie w przedsprzedaży ART Z2001 i Z3000: Budżetowe projektory o sporych możliwościach Inżynierowie Disneya zmienili cały pokój w ładowarkę bezprzewodową Oficjalna strona urzędu rozsiewa znany ransomware

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot