ET Mini: mobilny projektor z bezprzewodowym strumieniowaniem wideo

Australijski startup zintegrował projektor z mocnymi głośnikami i najnowszymi technologiami komunikacji. Komfort przenoszenia i długi czas projekcji zapewnia mu natomiast wbudowana, pojemna bateria. Jakie funkcje oferuje ET Mini?

  1. Jakie wymiary i wagę ma australijski projektor?
  2. W jakie złącza go wyposażono?
  3. Obraz o jakiej przekątnej i rozdzielczości wyświetla?
  4. Które technologie bezprzewodowej łączności wspiera?

Składana konstrukcja o wadze tabletu

Niewielkie, przenośne projektory stanowią już oddzielny segment produktów, a wybór modeli jest większy niż kiedykolwiek wcześniej. Do nasycenia rynku wciąż jednak daleko, a więc kolejni producenci przedstawiają nowe pomysły na urządzenia proste w przenoszeniu i obsłudze, a jednocześnie zapewniające jak najlepszą jakość obrazu na jak największej przekątnej wyświetlania.

Podobną drogę obrał startup AcTek z australijskiego Sydney. Inżynierowie marki postanowili stworzyć produkt uniwersalny, czyli integrujący w sobie jak najwięcej rozwiązań i technologii. Projektor ET Mini powstawał od listopada 2015 roku i od samego początku projektowany był jako niezwykle kompaktowe i składane urządzenie.

Otrzymał więc wymiary 152,4 × 160 × 63,5 mm i wagę 539 gramów, dzięki czemu bez problemu mieści się do podręcznej torby. Klasycznie czarna obudowa rozkłada się na dwie podobnych rozmiarów części. Pojedynczy zawias umożliwia ustawienie górnego modułu w nachyleniu od 0 do 90 st.

Na front trafiła optyka projektora, pokrętło ostrości, włącznik głośników, dwa przyciski głośności oraz dioda zasilania. Na odwrotnej stronie umieszczono włącznik, 8 przycisków sterowania, czytnik kart microSD, złącze zasilania, wejście audio jack oraz micro HDMI. Po stronie wewnętrznej mieści się jeszcze wyjście słuchawkowe oraz przycisk reset.

Bezprzewodowe strumieniowanie wideo

Projektor wyświetla obraz w technologii DLP i rozdzielczości 854 × 480 pikseli. Źródłem światła jest lampa LED, a możliwa do uzyskania przekątna wynosi 37,8” z odległości 1 metra aż do maksymalnych 120”. Elektroniką zarządza 32-bitowy procesor ARM, natomiast systemem operacyjnym jest Android w wersji 4.4.

Zobacz również: Wideorecenzja: Toshiba Qosmio X770

Na obu bokach ET Mini umieszczono stereofoniczne, wodoodporne głośniki o łącznej mocy 8 W. Wbudowana bateria litowo-jonowa o pojemności 5000 mAh zapewnia do 2,5 h odtwarzania wideo lub do 8 h muzyki. Projektor można zasilić także z powerbanku, o ile dany model zapewni prąd 5V i 2 A.

Treści wideo można do odtwarzania dostarczyć na trzy sposoby: poprzez port micro HDMI, na karcie microSD bądź bezprzewodowo, z dowolnego urządzenia z systemem Android lub iOS. Poza wbudowanym Wi-Fi projektor oferuje wsparcie także dla technologii Airplay, Miracast i DLNA. Muzykę można natomiast strumieniować dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth.

Specyfikacja nie bez zastrzeżeń

ET Mini prezentuje się jako naprawdę uniwersalne urządzenie do wyświetlania filmów, zdjęć i odtwarzania muzyki. Jako takie szybko zresztą zyskuje zwolenników: po tygodniu obecności na Kickstarterze finansowanie projektu osiągnęło 14 100 z docelowych 30 tys. dol. W ciągu pozostałych 53 dni bez problemu ET Mini powinien więc zgromadzić wystarczające fundusze.

Szkoda jedynie, że twórcy projektora nie zdecydowali się na zwiększenie jego możliwości. Rozdzielczość 720p i Android 5.0/6.0 w obecnych czasach stanowi już standard, a opis produktu nie wspomina o uwzględnieniu korekcji zniekształceń trapezowych. Nie sprecyzowano także pojemności zastosowanej pamięci RAM oraz dokładnego modelu procesora.

Powyższe można ze zrozumieniem przemilczeć w przypadku urządzeń za 150 dol., tymczasem już na obecnym etapie ET Mini wyceniono na 234 dol. W oczach konstruktorów to zresztą wciąż niewiele, gdyż rynkowa cena ma rzekomo wynieść aż… 518 dol. Dostawy do wspierających wyznaczono na maj bieżącego roku.

Źródło: Kickstarter, AcTek

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych Washwow: mobilna pralka wykorzystuje prąd zamiast detergentu 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Adata SD600: szybki zewnętrzny dysk SSD z układami 3D NAND Zegarek NIWA: unikalny zegarek wyświetlający czas na lampach NIXIE KiwiCard: pomysłowy Bluetooth tracker w formie karty kredytowej Kancy: każde domowe urządzenie elektryczne może być inteligentne Baidu DeepVoice: chiński Google ujawnia swój generator mowy Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Regi-Robo: automatyczny system w pełni zastępujący sklepowego kasjera Algorytm Google'a automatycznie rozpoznaje zawartość filmów Nvidia Jetson TX2: kompaktowa platforma łączy wydajność i oszczędność energii Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a Beyond Sight: nawigacyjna opaska z haptycznym interfejsem Heatbuff: skuteczne rozwiązanie problemu zmarzniętych dłoni Mondo+: radio FM i internetowe z wbudowanym Chromecastem PLEN Cube: osobisty miniaturowy robot w formie kostki Speednite: inteligentne oświetlenie rowerowe z laserowymi kierunkowskazami V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Kompaktowy wzmacniacz lampowy o ekskluzywnym wyglądzie i dużej mocy Uliczny plakat jako nadajnik muzyki, czyli nowy typ komunikacji bezprzewodowej