CAMEO360: najmniejsza kamera sferyczna 4K na świecie

Naśladowanie GoPro powoli przestaje być modne, co stwarza spore pole do innowacji. Tym razem ma ona postać miniaturowej kamerki 360˚, nagrywającej wideo w rozdzielczości 4K. W jakie funkcje ją wyposażono?

  1. Jakie wymiary i wagę ma niewielka CAMEO360?
  2. Czy jest wodoszczelna?
  3. Jaki czas nagrań zapewnia jej bateria?
  4. Czy można ładować ją także z powerbanku?

Akcja crowdfundingowa poprzedzona falstartem

Autorem CAMEO360 jest amerykański startup FlickLabs, opracowujący ją od października 2015 roku. Wśród jej konstruktorów znaleźli się inżynierowie z doświadczeniem zdobytym w firmach takich jak Microsoft czy Texas Instruments. Prototyp powstał w Kalifornii, a w styczniu bieżącego roku pod nazwą FLICKSEE trafił na Kickstartera.

Już po 6 dniach kampanię trzeba było jednak anulować z powodu problemów z prototypem. Ich usunięcie zajęło dwa miesiące i przyniosło m.in. nową nazwę innowacyjnego produktu: CAMEO360. To najmniejsza kamera 4K 360˚ na świecie: jej wymiary wynoszą 46 × 46 mm (trzeciego nie sprecyzowano), a waga to jedyne 96 gramów.

Na jednym boku obudowy umieszczono przycisk uruchamiający nagrywanie, na przeciwległym złącze micro USB i czytnik kart microSD, u dołu gwint na statyw, a na froncie stereofoniczny mikrofon. CAMEO360 jest wodoszczelna, co pozwala na jej zanurzenie w wodzie do głębokości 9 metrów.

Wodoodporna i ładowana mobilnie

Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości UltraHD w 24 kl/s i wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 24 MP. Obraz jest stabilizowany, a nagranie może odbywać się w jednym z 4 trybów: płaski, rybie oko, VR lub sferyczny. Łączność bezprzewodową obsługuje wbudowane WiFi z Bluetooth 4.0, a energię na ok. 100 minut nagrań zapewnia bateria o pojemności 1300 mAh.

Dzięki dedykowanej aplikacji Flicksee (Android i iOS) podgląd nagrania poza ekranem kamery można obserwować na smartfonie. Nie zabrakło także funkcji łatwego udostępniania wideo na portalach społecznościowych czy Youtube. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość jednoczesnego użytkowania i ładowania kamery za pomocą powerbanku.

Zobacz również: Największy na świecie zakrzywiony telewizor LG OLED TV 4K

Atrakcyjna cena i kosztowna wysyłka

CAMEO360 oferuje imponującą mobilność, co zapewniło marce spore zainteresowanie na Kickstarterze. Kampania produktu po 8 dniach wskazuje już 12 tys. dol., a zatem niespełna połowę wyznaczonego celu. Kolejnych wspierających zachęca nie tylko niewielka obudowa i funkcjonalność kamery, ale i zaskakująco niska cena – 175 dol. stanowi prawdziwą okazję.

Wysyłki mają nastąpić w sierpniu i to w kwestii ich organizacji popełniono największy błąd. Autorzy produktu ze względu na kontrolę jakości zdecydowali się wszystkie kamery nadawać dopiero z USA, co przełożyło się na dodatkowe koszty każdej wysyłki w wysokości aż 50 dol. Nie wszyscy z potencjalnych wspierających taką politykę potraktują ze zrozumieniem.

Źródło: Kickstarter.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Podsumowanie sylwestrowej ankiety Oblicza ekologicznych choinek Super Radio-Telefon został sklonowany Najstarszy na świecie latający samochód jest na sprzedaż! Potęga ekosystemu. Bez powiązanych usług smartfony nie miałyby sensu Sprzęt maniakalnego gracza MMORPG Elastyczny robot, który prześlizgnie się pod Twoimi drzwiami [wideo] Cmoar Smartphone Viewer - polskie gogle VR trafiły na Kickstartera Eurosport HD w Cyfra+ - oficjalnie Chiński netbook z dotykowym ekranem Wyśpiewaj niesamowite wzorki z soli HYT H3: fascynujący zegarek hydromechaniczny. Pokazuje czas za pomocą cieczy