10 najlepszych klawiatur mechanicznych z polskich sklepów

Ten artykuł ma 3 strony:

Corsair Gaming K70

Corsair Gaming K70

Trudno o bardziej doświadczonego producenta niż Corsair, którego aktualna oferta obejmuje ponad 30 modeli. Jednym z wartych rozważenia jest pełnowymiarowa K70, wyposażona nie tylko w potencjometr i 7 przycisków głośności, ale i obszerną podkładkę pod nadgarstki. Wykonano ją z miękkiego w dotyku materiału, tzw. soft-touch.

Odbiło się to na gabarytach klawiatury, które wynoszą 438 × 163 × 24 mm, waga to natomiast dość standardowe 1239 gramów. Na jednej z krawędzi umieszczono ponadto port USB do ładowania urządzeń mobilnych. Podświetlenie klawiszy ma czerwoną barwę i kilka poziomów jasności, a przełączniki do wyboru to Cherry MX w wersjach Red, Brown oraz Blue.

Anti-ghostingiem i N-key roll-overem objęto wszystkie klawisze, a ich czas reakcji wynosi 1 ms. Makra, ustawienia i skróty skonfigurowane w dedykowanym oprogramowaniu trafiają do wbudowanej w Gaming K70 pamięci. Aktualne ceny Gaming K70 w wersji z Cherry MX Red rozpoczynają się od 499 zł.

Corsair Strafe

Corsair Strafe

Oferta marki Corsair to nie tylko duże klawiatury pożerające cenne miejsce na biurku. Odmienną koncepcję reprezentuje seria Strafe o całkiem kompaktowych gabarytach i prostym wzornictwie. Nie wyposażono jej w podkładkę pod nadgarstki, jednak otrzymała zestaw trzech diod i dwóch przycisków funkcyjnych.

Jej wymiary wynoszą całkiem skromne 448 × 170 × 40 mm, a waga 1352 gramów. Podobnie jak u poprzednika, także i tutaj nie zabrakło portu USB do naładowania smartfona bądź tabletu. Podświetlenie o czerwonej barwie ponownie posiada kilka trybów pracy i stopni jasności. Dostępne przełączniki to Cherry MX Red, Brown, Blue oraz wyciszone Silent.

Producent standardowo już zadbał o anti-ghosting i N-key roll-over dla wszystkich klawiszy. Czas reakcji ma wartość nawet 1 ms, częstotliwość raportowania 1000 Hz, nie zabrakło także wbudowanej pamięci na ustawienia. Ceny modelu Strafe z przełącznikami Brown rozpoczynają się od 529 zł.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Cooler Master CM Storm Trigger-Z

Cooler Master CM Storm Trigger-Z

Tym razem mowa o jednej z największych i najcięższych klawiatur, do czego przyczyniła się jej pokaźna, odłączana podkładka pod nadgarstki. Posiadacze sporych biurek mogą się po niej spodziewać wzorowego komfortu użytkowania nawet podczas wielogodzinnej rozgrywki czy redagowania długich tekstów. Trigger-Z rozbudowano ponadto o trzy diody i odłączany przewód USB.

Obudowa klawiatury to aż 473 × 253 × 38 mm, wrażenie robi również waga wynosząca 1516 gramów. Na szerokość Trigger-Z wpłynęła m.in. kolumna 5 dodatkowych przycisków po lewej stronie. Podświetlenie klawiszy pojedynczym kolorem zależy od wybranych przełączników i jest to: niebieskie dla Cherry MX Blue, czerwone dla Red oraz białe dla Brown.

W klawiaturze pracuje 32-bitowy procesor ARM, a utworzone dla niej makra (do 75) na nawet pięciu profilach trafiają na 128 KB wbudowanej pamięci. Czas reakcji raz jeszcze wynosi 1 ms, nie zabrakło także anti-ghostingu dla 64 klawiszy. Aktualne ceny Trigger-Z w wersji z Cherry MX Brown rozpoczynają się od 540 zł.

Źródło: materiały prasowe, Corsair, HyperX, Logitech, Cooler Master, Razer, Roccat

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rankingi:

Radia cyfrowe dostępne na polskim rynku Opiekacz do 100 zł - radzimy jaki wybrać Najwyższe detale w FullHD: 10 laptopów do gier w cenie od 4000 do 7000 zł 9 najlepszych obudów komputerowych w cenie do 100 zł Najlżejsze laptopy za mniej niż 3 tys. zł Chromebooki dostępne w polskich sklepach Broń palna bez pozwolenia, którą legalnie kupisz w polskich sklepach Zegarek z GPS dla dziecka. Bezpieczeństwo i kontrola w nowoczesnym wydaniu Mobilne głośniki Bluetooth. Idealny sprzęt na wycieczkę i grilla Te noże ratują życie. Warto mieć je zawsze przy sobie 10 zegarków odpornych na pył i zachlapanie wodą 10 podkładek chłodzących do laptopa dostępnych w polskich sklepach