Genesis Xenon 200: budżetowa mysz z Polski z podświetleniem RGB

Polski producent wprowadził do swojej oferty pierwszą mysz z programowalnym podświetleniem RGB. Wyposażył ją również w markowy sensor i aż 9 przycisków. Czym jeszcze wyróżnia się budżetowy Xenon 200?

  1. Jakie wymiary i wagę ma nowa mysz Genesis?
  2. Jaką czułość oferuje jej sensor?
  3. Jaką trwałość zapewniono przełącznikom?
  4. W jakiej cenie trafiła do polskich sklepów?

Standardowe wymiary i atrakcyjne wzornictwo

Wybór wśród myszek marki Genesis nieustannie się powiększa, a najnowszy z produktów jest już siedemnastym modelem w gamingowej serii. Xenon 200 jest jednocześnie pierwszym wykorzystującym programowalne podświetlenie RGB w 16,7 mln kolorów i kilku trybach pracy. Trafiło ono na rolkę, logo na grzbiecie i tylną część myszy.

Xenon ma wymiary 124 × 76 × 44 mm, wagę 106 gramów, a jego kształt wyprofilowano z myślą o praworęcznych użytkownikach. Obudowę wykonano z wytrzymałego tworzywa, lewy bok okrywając dodatkowo gumą dla pewniejszego chwytu. Na spód trafiły teflonowe ślizgacze, a połączenie z komputerem odbywa się poprzez przewód USB w nylonowym oplocie.

Markowe podzespoły o sporym potencjale

Mysz korzysta z sensora optycznego Avago 5050 o maksymalnej czułości 3000 DPI. Jej wartość można dynamicznie przełączać dedykowanym przyciskiem, a aktualne ustawienie sygnalizuje 4-diodowy wskaźnik obok lewego przycisku. Czas reakcji myszy wynosi 1 ms, szybkość przetwarzania danych 4500 FPS, szybkość śledzenia 30 ips, a maksymalna akceleracja 8 G.

Xenona 200 wyposażono w markowe przełączniki Huano o trwałości 10 mln kliknięć. Na komplet przycisków składa się osiem programowalnych oraz dedykowany snajperski, redukujący wartość DPI. Przypisywanie makr i konfiguracja podświetlenia odbywają się w dedykowanym oprogramowaniu, a ustawienia i profile użytkownika trafiają do wbudowanej pamięci.

Atrakcyjna alternatywa dla droższych konkurentów

Premiera Xenona 200 była wyłącznie kwestią czasu i z całą pewnością jest dopiero początkiem rozszerzania asortymentu marki o urządzenia podświetlane w milionach barw. Premierowy model prezentuje się atrakcyjnie, a jego wzorowa ergonomia i spora ilość przycisków może zainteresować nie tylko entuzjastów gier FPS.

Producent zadbał także o pewną bonifikatę dla nabywców nowego produktu, do myszy dodając kupon o wartości 1,5 euro do wykorzystania na platformie gamingowej G2A.com. Xenon 200 pojawił się już w pierwszych polskich sklepach, a jego cena wynosi ok 70 zł.

Źródło: materiały prasowe, Genesis

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Polski rynek:

Budżetowe drukowanie: najlepsze laserowe urządzenia wielofunkcyjne do 500 zł Domowe kino niewielkim kosztem: trzy projektory FullHD za mniej niż 2500 zł Absolutny high-end: 3 najbardziej zaawansowane myszy z polskich sklepów 3 najlepsze smartwatche do 1000 zł Telewizor Telefunken: matrycowe podświetlenie ekranu w super cenie Najciekawsze budżetowe dyski SSD 500-525 GB w polskich sklepach Kupujemy telewizor Philips 55PUS6401. Gdzie najtaniej? Maszyna zamiast urzędnika. Pierwszy w Polsce polisomat to krok w dobrym kierunku Woolet 2.0: inteligentny portfel debiutuje w udoskonalonej wersji ASUS Zenbook UX410: prestiżowy ultrabook trafił do polskich sklepów Mad Catz RAT Pro X+: flagowa mysz dla największych entuzjastów personalizacji Atak na forum CD Projekt RED: hakerzy przejęli dane ponad 1,8 mln kont „Polscy naukowcy wynaleźli…” – to bez znaczenia. Liczy się produkt