9 najlepszych obudów komputerowych w cenie do 100 zł

Konstruując desktop do najprostszych zadań poszukujemy całkiem podstawowej obudowy. Na wybór w polskich sklepach nie można narzekać, a dzisiejsze zestawienie objęło najciekawsze modele wycenione poniżej 100 zł.

  1. Jakie formaty płyt głównych mogą trafić do budżetowych obudów?
  2. Ile dysków twardych pomieszczą?
  3. Montaż ilu sztuk wentylatorów umożliwiają?
  4. W jakich cenach można je nabyć w polskich sklepach?

Tracer Joker

Listę otwiera budżetowy model z oferty sklepu Emag. Tracer Joker oferuje klasyczne gabaryty i wzornictwo z gamingowym zacięciem, a na komfortowo umieszczonym front panelu otrzymał USB 3.0, dwa USB 2.0 oraz dwa audio jacki. Przednia część w sporej mierze składa się z siatki mesh, co zapewnia jeszcze swobodniejszy dostęp powietrza wnętrza obudowy.

Model Joker może pomieścić płytę główną micro ATX lub ATX, montowany u góry zasilacz ATX oraz do trzech dysków 2,5” lub 3,5”. Nie zabrakło także 3 zatok na napędy 5,25” oraz 7 slotów na karty rozszerzeń. Na froncie przewidziano miejsce dla wentylatora 120 mm, na boku dla kolejnych dwóch 120 mm, a z tyłu dla pojedynczego 80 mm. Cena obudowy wynosi jedynie 71 zł.

iBox Force 1804

Podobny model, tym razem wyprodukowany przez iBoxa, oferuje sklep Sferis. Jego wymiary są zbliżone do poprzednika, a stylistyka to ponownie klasyczna czerń i sporo siatki mesh na froncie. W górnej części znalazły się dwa złącza USB 2.0 i dwa audio jacki, a uruchamianie ułatwia powiększony włącznik.

Wewnątrz można zainstalować płytę główną w formacie micro ATX lub ATX, przykręcany w górnej części zasilacz ATX oraz trzy dyski 3,5”. Na napędy optyczne 5,25” producent przewidział dwa miejsca, a na karty rozszerzeń — siedem. Montaż wentylatorów przewiduje dwa 120-mm na boku oraz pojedynczy 80/90-mm z tyłu. Cena tego modelu iBoxa wynosi zaledwie 73 zł.

Modecom Trend Air

Obudowa w ofercie sklepu Salurion spodoba się entuzjastom eleganckiego i minimalistycznego designu – pod tym względem niewielki Trend Air prezentuje się bowiem szczególnie atrakcyjnie. Włącznik umieszczono w połowie wysokości frontu, a złącza front panelu w jego górnej części. Składają się na nie: USB 3.0, dwa USB 2.0 oraz podwójny audio jack.

Obudowa pomieści płyty mini ITX lub micro ATX, a także do 3 dysków twardych: pojedynczy 3,5” oraz dwa 2,5”. W górnej części odbywa się montaż zasilacza ATX, a na froncie pojedynczego napędu optycznego 5,25”. Nie zabrakło także miejsc montażowych na wentylatory: 80/120-mm na froncie, 120-mm na boku oraz 80-mm z tyłu. Aktualna cena modelu Trend Air wynosi 85 zł.

Spire T1 (X2-S1508B-CE/R)

Sklep Morele.net w podobnej kwocie proponuje jeszcze jeden nowocześnie prezentujący się produkt. Tym razem obudowa odzyskała standardową wysokość, a połyskujący przód zastąpiło stylizowane na aluminium tworzywo. W jego górnej części znalazł się włącznik i zestaw gniazd: dwa USB 2.0 oraz dwa audio jack.

W Spire T1 zmieszczą się płyty micro ATX i ATX, standardowy zasilacz ATX (górny montaż), trzy dyski twarde 3,5” i pojedynczy napęd optyczny 5,25”. Na karty rozszerzeń przygotowano 6 slotów, a na wentylatory trzy miejsca: pojedyncze 120-mm z tyłu oraz podwójne boczne 90/120-mm. Koszt modelu T1 wynosi obecnie 89 zł.

Logic Concept A30

W sklepie Komputronik nabyć można obudowę Logic Concept o klasycznych gabarytach i sporej pojemności. Model A30 w dolnej części frontu producent okrył siatką mesh, a w górnej umieścił dwa złącza USB 2.0 oraz dwa audio jack. Uwagę zwraca także przednia zatoka 3,5”, oferująca miejsce na montaż czytnika kart bądź dodatkowych złącz.

Wewnątrz obudowy znalazło się dość przestrzeni na płytę główną micro ATX lub ATX, zasilacz ATX w górnej części, trzy dyski 3,5” i dwa 2,5”, a także do trzech napędów optycznych 5,25”. Slotów na karty rozszerzeń przygotowano siedem, a miejsca na wentylatory dwa: 120-mm z boku oraz 80/90-mm w tylnej części. Cena modelu A30 to obecnie 90 zł.

Zalman ZM-T2

Kolejna propozycja ze sklepu Emag to elegancko prezentujący się model Zalmana o standardowych wymiarach. Producent nadał mu w większości barwę matowej czerni, jedynie w części przedniej decydując się na tworzywo o gładkiej i błyszczącej powierzchni. Na front panel trafił klasyczny zestaw dwóch USB 2.0 oraz dwóch złącz audio.

Obudowa mieści płyty micro ATX i ATX, montowany u dołu zasilacz ATX, dwa dyski 3,5” i jeden 2,5”, oferuje 4 sloty na karty rozszerzeń i pojedynczą zatokę na napęd 5,25”. Wewnątrz można zainstalować aż 6 wentylatorów: jeden 92-mm z tyłu (dołączony fabrycznie), dwa 92-mm z boku, kolejne dwa 120-mm u góry oraz pojedynczy 120-mm na froncie. Cena tego modelu to aktualnie 97 zł.

SilentiumPC Brutus M10 Pure Black

Sklep OleOle.pl kusi obudową polskiej marki SilentiumPC. Brutus M10 to kompaktowa i estetycznie prezentująca się obudowa, utrzymana w matowej czerni, a na froncie w sporej części pokryta siatką mesh. W górnej części znalazły się przyciski i złącza: dwa USB 3.0, dwa audio jacki, a także czytnik kart SDXC oraz microSD.

W obudowie zamontować można płytę główną w formacie mini ITX, micro ATX lub ATX, w górnej części zasilacz ATX, a ponadto dwa dyski 3.5” i trzy 2.5”, napęd optyczny 5.25” oraz kartę graficzną o długości do 32 cm. Producent zadbał także o 6 slotów na karty rozszerzeń i miejsce dla dwóch wentylatorów: 80-mm z tyłu (dołączony fabrycznie) i 120-mm z przodu. Cena modelu M10 wynosi 98 zł.

iBox Erde CB301

Alternatywny model znajdziemy w sklepie Morele.net. Jeśli bardziej od wysokiego połysku preferujemy stylizację na szczotkowane aluminium – CB301 jest propozycją godną rozważenia. Na przód obudowy w górnej części trafiły przyciski, dwa złącza USB 3.0 i dwa audio jack, natomiast w dolnej prześwity eksponujące podświetlenie przedniego wentylatora.

Wewnątrz raz jeszcze znajdziemy miejsce dla płyt micro ATX i ATX i zasilacza ATX (w górnej części konstrukcji). Slotów na karty rozszerzeń jest łącznie siedem, na dyski twarde 3,5” trzy, nie zabrakło także dwóch na napędy optyczne 5,25”. Fabrycznie dołączone wentylatory 120-mm zajęły oba dostępne miejsca: z przodu i z tyłu obudowy. Cena iBoxa Erde CB301 to 99 zł.

Zalman ZM-T4

Sklep X-Kom oferuje obudowę dla zwolenników wzorowej cyrkulacji powietrza, w szczególności przy tworzeniu konfiguracji chłodzonych pasywnie. Model ZM-T4 na froncie dysponuje bowiem pokaźnym wlotem powietrza na wysokości przyszłego zasilacza i karty graficznej. Na przednim, a właściwie górnym panelu znalazły się: pojedyncze USB 2.0 i 3.0 oraz dwa złącza audio jack.

Miejsca wewnątrz wystarczy dla płyt mini ITX i micro ATX, zasilacza ATX (dolny montaż), dwóch dysków 3,5”, trzech 2,5”, a ponadto napędu optycznego 5,25”. Przygotowano także 4 sloty na karty rozszerzeń, miejsce dla kart graficznych do 300 mm, a także dla 4 wentylatorów: 92-mm z tyłu (dołączony fabrycznie), 120-mm z przodu oraz dwa 120-mm z boku. Cena modelu ZM-T4 wynosi 99 zł.

Źródło: materiały prasowe: Tracer, iBox, Modecom, Spire, Logic, Zalman, SilentiumPC

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rankingi:

Broń palna bez pozwolenia, którą legalnie kupisz w polskich sklepach Chromebooki dostępne w polskich sklepach 10 najlepszych klawiatur mechanicznych z polskich sklepów Radia cyfrowe dostępne na polskim rynku Te noże ratują życie. Warto mieć je zawsze przy sobie! Najlżejsze laptopy za mniej niż 3 tys. zł