Telewizory Samsung QLED z darmową telewizją internetową

Nabywcy tegorocznej serii telewizorów Samsunga otrzymają nawet półroczny abonament na korzystanie z szeregu serwisów oferujących filmy, seriale i filmy animowane dla dzieci. Co jeszcze wiadomo o najnowszych modelach QLED?

  1. Czym premierowa seria różni się od poprzedników?
  2. Jakie przekątne matrycy oferuje?
  3. Czy wszystkie modele dysponują zakrzywionym ekranem?
  4. Co wchodzi w skład dołączonego pakietu Elite Smart Pack?

Dziesięć premierowych QLED-ów

Swoje najnowsze telewizory Samsung zaprezentował już podczas styczniowych targów CES, jednak do sprzedaży trafiają dopiero teraz. Nowa linia QLED zastąpi dotychczasową SUHD, a do jej stworzenia wykorzystano nowy rodzaj kropek kwantowych z dodatkiem aluminium: Metal Quantum Dot.

Do sklepów za granicą trafiły w trzech seriach: Q7, Q8 oraz flagowej Q9. Ostatnia z nich jest dostępna wyłącznie w wersji z płaskim ekranem, Q8 już z zakrzywionym, natomiast najtańsza otrzymała dwa warianty: Q7C z wygiętym panelem oraz Q7F z klasycznym.

Samsung QLED Q7F

Każda seria otrzymała dwie lub trzy przekątne ekranu do wyboru:

  • Q7F: 55”, 65” lub 75”
  • Q7C: 55” lub 65”
  • Q8: 55”, 65” lub 75”
  • Q9: 65” lub 88”

Telewizory QLED zaprojektowano z myślą o ich bezproblemowej integracji z wystrojem wnętrz. Samsung postawił więc na niezwykle cienkie ramki wokół ekranu, elegancką stalową podstawę i smukły profil. Z innymi urządzeniami audio-wideo QLED-y łączy półprzezroczysty, 5- lub 15-metrowy przewód optyczny, zakończony modułem One Connect.

Samsung QLED Q8

Serwisy VOD jako dodatek do produktu

Jakość obrazu nowych telewizorów ma zapewnić rozdzielczość Ultra HD, wsparcie HDR, paleta barw równa 100% przestrzeni DCI-P3 (10-bitowe) oraz jasność, sięgająca 1500 (QLED Q7/Q8) lub 2000 cd/m² (Q9). Względem linii SUHD jest to wartość nawet dwukrotnie wyższa. Odświeżono także interfejs Smart TV Tizen oraz pilota, obsługującego polecenia głosowe.

Wraz z nowymi modelami QLED nabywcy otrzymają także pakiet Elite Smart Pack, zapewniający darmowy dostęp do telewizji internetowej w pięciu serwisach. Trzymiesięczny abonament na usługę HBO GO oznacza ofertę ok. 800 filmów i 130 seriali, a ponadto 90 tytułów w bibliotece filmów Disneya.

Pozostałe serwisy zaoferują półroczne darmowe korzystanie z usług, a chodzi m.in. o sportowy Eleven Sports (piłka nożna i wyścigi Formuły 1.), Filmbox Live (1500 tytułów filmów i seriali oraz transmisje sportowe), VOD.pl (filmy, seriale i bajki dla dzieci) oraz Player (filmy, seriale, bajki i programy stacji TVN).

Samsung QLED Q9

Produkty dla zamożnych entuzjastów kina i telewizji

Akcja promocyjna Samsunga stanowi interesujący dodatek dla osób ceniących swój czas i łatwy dostęp do obszernej biblioteki materiałów. Stanowi także wygodny sposób na samodzielne przekonanie się do jakości treści oferowanych przez serwisy VOD.

Promocyjne pakiety mają otrzymać także nabywcy modeli Premium UHD i UHD, jednak w okrojonych wersjach Premium Smart Pack oraz Welcome Start Pack. Polska premiera tegorocznych telewizorów QLED ma nastąpić już wkrótce, jednak producent nie ujawnił jeszcze sugerowanych cen.

W USA za model Q7F trzeba zapłacić od 2800 do 4000 dol., zakrzywiony Q7C za 2999 – 4230 dol., Q8 wyceniono na 3499 – 6780 dol., natomiast flagowy Q9 kosztuje od 5999 do 10 tys. dol.

Źródło: materiały prasowe, Samsung

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Polski rynek:

Hyperbooki X15, X77 i GTR87: gamingowe laptopy z podkręconymi GeForce’ami z serii Pascal Xiaomi Mi Air Purifier 2: wydajny oczyszczacz powietrza w kompaktowej obudowie Quer KOM0547: miniaturowy odtwarzacz MP3 za kilkanaście złotych Pralka do 5000 zł - propozycje Domowy serwer niewielkim kosztem: 3 budżetowe obudowy NAS Bieżnie powyżej 2000 zł Dobra wiadomość dla palaczy. W Polsce debiutują nowe modele podgrzewaczy tytoniu IQOS Dyson V8 Absolute: poręczny odkurzacz nie tylko dla alergików Absolutny high-end: 3 najbardziej zaawansowane myszy z polskich sklepów Bieżnie do 1000 zł Fractal Design Celsius S36 i S24: jeszcze wydajniejsze chłodzenie procesorów cieczą To dobry moment, aby przygotować się do Cyber Monday!

Popularne w tym tygodniu:

Nie możesz kupić książki albo filmu? Winna może być… sztuczna inteligencja