Logitech G413: kompaktowa klawiatura mechaniczna w korzystnej cenie

Nowość Logitecha zainteresuje graczy ceniących wolne miejsce na biurku. Nową klawiaturę wyróżniają także autorskie przełączniki oraz wbudowane gniazdo USB. Jakie funkcje już wkrótce zaoferuje model G413?

  1. Jakie wymiary i wagę ma nowa klawiatura Logitecha?
  2. Z jakich materiałów ją wykonano?
  3. Jaką trwałość zapewniają jej przełączniki?
  4. W jakiej cenie trafi do polskich sklepów?

Kompaktowa i przemyślana konstrukcja

Klawiatury mechaniczne o niewielkich gabarytach szybko zyskują na popularności. Nie chodzi przy tym wyłącznie o modele pozbawione klawiatury numerycznej – zainteresowaniem cieszą się również warianty o maksymalnie zwężonych krawędziach obudowy. Do najciekawszych z nich należą m.in. HyperX Alloy FPS, Corsair Strafe i Roccat Suora.

Już wkrótce dołączy do nich także Logitech G413, klawiatura o wymiarach 132 × 445 × 34 mm i wadze 1105 gramów. Do sprzedaży trafi w dwóch wersjach kolorystycznych: ciemnoszarej z czerwonym podświetleniem klawiszy oraz srebrnej z białymi LED-ami. W zestawie fabrycznym umieszczono ponadto 12 wymiennych nakładek do gier na klawisze QWER, ASD oraz od 1 do 5.

Klawiatura łączy się z komputerem przewodem o długości 180 mm, zakończonym dwiema wtyczkami USB. Jej obudowę wykonano z tworzywa, górną jej powierzchnię okrywając stopem aluminium i magnezu. W spodniej części umieszczono dwa wgłębienia utrzymujące w miejscu przewody peryferiów: słuchawek (pionowe) oraz myszy (w kształcie litery U).

G413 jest pierwszym modelem mechanicznej klawiatury Logitecha oferującym gniazdo USB 2.0 do prostej instalacji akcesoriów i ładowania urządzeń mobilnych. Umieszczono je na tylnej krawędzi obudowy.

Zwiększona wytrzymałość wprost z droższych modeli

Nowość Logitecha wykorzystuje autorskie przełączniki Romer-G, wymagające 45 g siły do aktywacji. Następuje ona już po 1,5 mm, co przekłada się na nawet 25 proc. szybszy czas reakcji. Świetnie prezentuje się także ich trwałość, określona na 70 mln przyciśnięć.

Choć klawiatura nie oferuje dedykowanych przycisków do obsługi multimediów, zastępuje je przycisk FN i najwyższy rząd klawiszy. Funkcje te można także skonfigurować jako domyślne przy pomocy oprogramowania Logitech Gaming Software.

W tej samej aplikacji odbywa się zapis makr i profili użytkownika, regulowana jest jasność i tryb pracy podświetlenia klawiszy czy uruchamiany bądź deaktywowany przycisk Windowsa.

Wzorowa relacja jakości do ceny

Pozory mylą i o ile pierwsze spojrzenie na model G413 może sugerować podstawowy produkt dla niewiele wymagających graczy, jego możliwości czynią go naprawdę udaną konstrukcją. Na szczególne uznanie zasługuje jakość użytych przełączników, wysokiej klasy materiały oraz łatwo dostępne gniazdo USB do ładowania urządzeń i przesyłania danych.

Słabością jest z kolei brak podkładki pod nadgarstki, dedykowanych przycisków sterowania odtwarzaczem muzyki czy podświetlenia RGB. To jednak funkcje, które z założenia trafiają do znacznie droższych modeli, tymczasem w segmencie do 500 zł trudno o lepiej wyposażonego konkurenta. Logitech G413 pojawi się w sklepach na początku maja, wyceniony na 439 zł.

Źródło: materiały prasowe, Logitech

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Polski rynek:

Lodówki turystyczne do 400 zł Transcend MTS810: budżetowy dysk SSD z pamięciami 3D NAND Radio w samochodzie. Na które modele warto zwrócić uwagę? Komputerowe głośniki 2.1 do 350 zł MEE Audio X6 Plus i X7: wodoodporne sportowe słuchawki bluetooth Telewizor Telefunken: matrycowe podświetlenie ekranu w super cenie Robot planetarny do 600 zł - propozycje Manta LED9500S Emperor: 50-calowy smart TV w rekordowo niskiej cenie Hama Rockman S i Rockman L: wodoodporne głośniki Bluetooth Gigabyte GeForce GTX 1060 Aorus Xtreme Edition 6G 9Gbps: maksymalnie podkręcony Pascal Quer KOM0547: miniaturowy odtwarzacz MP3 za kilkanaście złotych AMD Radeon RX 500: odświeżone karty graficzne już w sklepach

Popularne w tym tygodniu:

Pendolino wreszcie rozpędziło się do 200 km/h. Na razie to tylko testy