HyperX Pulsefire FPS: mysz dla entuzjastów gier FPS

Po klawiaturze mechanicznej nadeszła pora na pierwszą mysz. HyperX wprowadził do sprzedaży urządzenie wyposażone w sensor PixArta i przełączniki Omrona. Jaką precyzję i dynamikę ma zapewnić?

  1. Ile przycisków trafiło do myszy Pulsefire FPS?
  2. Z jakiego sensora i przełączników korzysta?
  3. Ile progów dynamicznie przełączanego DPI oferuje?
  4. Czy otrzymała nagrodę Red Dot Design?

Standardowe wymiary i niewielka waga

Ekspansja marki HyperX na rynku peryferiów nabiera rozpędu. Po wprowadzeniu do sprzedaży podkładki Fury i klawiatury mechanicznej Alloy FPS nadeszła pora na mysz. W jej tworzeniu udział wzięli gracze profesjonalnych drużyn esportowych, a prezentacja odbyła się już podczas styczniowych targów CES 2017.

Mysz Pulsefire FPS ma wymiary 127,54 × 71,07 × 41,91 mm i wagę jedynie 95 gramów. Dysponuje łącznie 6 przyciskami, a jej kształt wyprofilowano z myślą o praworęcznych graczach. Rolka oraz logo w tylnej części obudowy podświetlone są kolorem czerwonym, z kolei przycisk zmiany wartości DPI emituje barwę przypisaną do bieżących ustawień.

Oba boki myszy okryto antypoślizgowym materiałem, natomiast na spodzie znalazły się dwa ponadstandardowych rozmiarów ślizgacze. Z komputerem Pulsefire łączy się 180 cm przewodem USB w nylonowym oplocie.

Wytrzymałe przełączniki Omrona i Kailh

Zastosowany w myszy sensor to prostsza wersja PixArta 3366, czyli 3310 o czułości do 3200 DPI. Jej wartość można dynamicznie podczas rozgrywki zmienić dedykowanym przyciskiem: kolejne progi wynoszą 400, 800, 1600 oraz pełne 3200 DPI. Czas reakcji wynosi 1 ms, szybkość sięga 130 ips, a przyspieszenie 30 g.

Przełączniki pod głównymi przyciskami wykonał Omron, a ich trwałość ma zapewnić 20 mln aktywacji. Pozostałe przyciski korzystają z odpowiedników marki Kailh. Format danych USB wykorzystuje po 16 bitów na oś, natomiast współczynnik tarcia wynosi 0,16µ dla dynamicznego i 0,21µ dla statycznego.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Nie tylko dla miłośników strzelanin

Pierwsza mysz HyperX dopiero trafia na rynek, a już zdążyła otrzymać nagrodę tegorocznej edycji Red Dot Design Awards. Potwierdza to najwyższą jakość jej wykonania i umacnia jej pozycję wśród konkurencyjnych produktów bardziej doświadczonych w tym segmencie marek. Wparcie branżowe z pewnością się przyda, gdyż w obranym przedziale cenowym nie brakuje alternatyw.

Mysz formą ma prawo kojarzyć się z Deathadderem Razera i zgodnie z deklaracjami producenta ma świetnie leżeć w dłoni niezależnie od preferowanego przez gracza chwytu. Niewielka waga ma predysponować Pulsefire przede wszystkim do gier FPS, choć równie dobrze wykorzysta swój potencjał w innych dynamicznych gatunkach. Mysz jest już dostępna w sklepach w cenie 249 zł.

Źródło: materiały prasowe, HyperX

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Polski rynek:

Pulsometry do 500 zł Vivitek Qumi Q8: najmniejszy na świecie projektor FullHD Gigabyte GeForce GTX 1060 Aorus Xtreme Edition 6G 9Gbps: maksymalnie podkręcony Pascal Odtwarzacze Blu-ray 4K - który wybrać? Płyta gazowa do 1500 zł - propozycje Odkurzacz automatyczny do 1300 zł Telewizor Telefunken: matrycowe podświetlenie ekranu w super cenie BenQ EW2770QZ: 27-calowy monitor z nowatorską technologią BI+ Woolet 2.0: inteligentny portfel debiutuje w udoskonalonej wersji In Win 301: stylowa i atrakcyjnie wyceniona obudowa mini tower Dyson AM10: nowoczesny nawilżacz powietrza na wszystkie pory roku Mikser do 100 zł - propozycje